18 Верес 2013
«Літературна надія Дніпра»


Конкурс «Літературна надія Дніпра-2013» проводиться до Дня української писемності і мови міським сайтом Gorod.dp.ua і Дніпропетровською центральною міською бібліотекою за підтримки управління культури та мистецтв Дніпропетровської міської ради.

Прийом робіт проводиться з 15 вересня по 15 жовтня 2013 року за трьома номінаціями: поезія, проза, твори для дітей. Мова творчих робіт конкурсу – українська.  

Заявки і твори необхідно надсилати на електронну скриньку з позначкою «На конкурс «Літературна надія Дніпра»»: youngmuse@i.ua. Роботи конкурсантів будуть оприлюднені у мережі Інтернет на сайті gorod.dp.ua: http://gorod.dp.ua/news/84892 і в залах Центральної міської бібліотеки та інших бібліотек Дніпропетровська.

У конкурсі мають право брати участь автори віком від 18 до 40 років, які своїм життєвим шляхом або творчістю пов’язані із Дніпропетровськом. Для авторів, які ніколи не були у Дніпропетровську (не мешкали, не навчалися, не пов’язані культурними та науковими зв’язками), наявність в одному з творів, поданих у номінації, топонімів Дніпропетровщини, місце дії або тематична пов’язаність з м.Дніпропетровськом є обов’язковою умовою участі у конкурсі.

Мета конкурсу: пропагувати читання новітньої української літератури, познайомити читача із творчістю молодих українських поетів і прозаїків, а також дати шанс новітній українській літературі гідно представити себе в інформаційно-культурному просторі Дніпропетровської області і всієї України.

Для оцінки надісланих на конкурс творів створено журі, до складу якого увійшли представники Центральної міської бібліотеки, сайту Gorod.dp.ua, письменники і мовознавці Дніпропетровської та інших областей України.
           

Повний текст правил і склад журі: http://gorod.dp.ua/news/84892

Координатоор проекту:  Наталія Шелест - заступник директора Дніпропетровської  Центральної міської бібліотеки, e-mail: n_shelest@i.ua, тел. (056) 740-05-57

 

Довідка

 

Конкурс «Літературна надія Дніпра» започатковано Дніпропетровською Центральною міською бібліотекою та ІА «Міський сайт» gorod.dp.ua у 2011 році як літературний конкурс для молодих авторів, які пишуть українською мовою. Проводиться конкурс раз на два роки.

Метою «Літературної надії Дніпра» є пропагування читання новітньої української літератури. Конкурс дає можливість читачам познайомитись із творчістю молодих українських поетів і прозаїків, а молодим письменникам проявити себе.

За підсумками конкурсу «Літературна надія Дніпра-2011» за підтримки голови Дніпропетровської обласної ради Є.Г.Удода було видано колективний збірник «Світанкова палітра», проілюстрований молодими художниками з Дніпропетровського театрально-художнього коледжу. У переможців видані  авторські книги: збірник віршів «Опромінення» Юлії Купіч та збірник повістей та оповідань «Портрет з минулого» Ольги Кай.

Надалі твори багатьох фіналістів конкурсу протягом двох років також увійшли до різноманітних творчих проектів, зокрема, до всеукраїнської поетичної антології «Римовані міста» та аудіокниги «Письменники Дніпропетровщини – шкільним бібліотекам», яка нині є у кожній школі Дніпропетровської області та в режимі відкритого доступу у мережі Інтернет.

Зважаючи на те, що конкурс в 2011 році пройшов успішно й мав великий розголос і за межами Дніпропетровської області, було вирішено розширити авторську географію. Так з 2013-го року «Літературна надія Дніпра» стає всеукраїнським творчим змаганням.