09 Лист 2013
Свято молодої української літератури у Дніпропетровську: Прес-реліз

Свято молодої української літератури у Дніпропетровську

Прес-реліз

9 листопада    2013 р.                        міський парк Лазаря Глоби 
 

З нагоди Дня української писемності та мови, управління культури та мистецтв Дніпропетровської міської ради, Дніпропетровська Центральна міська бібліотека, 9 листопада 2013 року на фестивальному майданчику міського парку Лазаря Глоби з 1200 до 1500  проводять  Свято молодої української літератури. Співорганізатором свята є міський сайт gorod.dp.ua.

Ідея свята – ознайомити дніпропетровців із сучасною українською літературою, в тому числі із творчістю молодих авторів – фіналістів Всеукраїнського літературного конкурсу творчої молоді «Літературна надія Дніпра-2013».  Протягом місяця з 15 вересня по 15 жовтня 2013 року на сайті gorod.dp.ua було опубліковано твори понад 70 авторів, з яких журі конкурсу обрало 26 фіналістів. Всі, кого цікавить творчість молодих поетів та прозаїків Дніпропетровщини та України матимуть змогу прослухати на святі живе авторське читання творів фіналістів конкурсу.    

У програмі свята також перегляд сучасної української літератури із фондів Центральної міської бібліотеки, конкурси знавців української літератури, тематична музична програма.

Музичним дарунком для учасників свята стануть виступи  студентів Дніпропетровського училища культури.

Запрошуються всі бажаючі та шанувальники української літератури.

Координатор проекту: Шелест Наталія Анатоліївна, в.о. заступника директора Дніпропетровської міської ЦБС, тел.: (056)745-05-57, e-mail: library_dp@yahoo.com, n_shelest@i.ua

Довідка

Конкурс «Літературна надія Дніпра» започатковано Дніпропетровською Центральною міською бібліотекою та ІА «Міський сайт» gorod.dp.ua у 2011 році як літературний конкурс для молодих авторів, які пишуть українською мовою. Проводиться конкурс раз на два роки.

            Метою «Літературної надії Дніпра» є пропагування читання новітньої української літератури. Конкурс дає можливість читачам познайомитись із творчістю молодих українських поетів і прозаїків, а молодим письменникам проявити себе.

За підсумками конкурсу «Літературна надія Дніпра-2011» за підтримки голови Дніпропетровської обласної ради Є.Г.Удода було видано колективний збірник «Світанкова палітра», проілюстрований молодими художниками з Дніпропетровського театрально-художнього коледжу. У переможців видані  авторські книги: збірник віршів «Опромінення» Юлії Купіч та збірник повістей та оповідань «Портрет з минулого» Ольги Кай.

Надалі твори багатьох фіналістів конкурсу протягом двох років також увійшли до різноманітних творчих проектів, зокрема, до всеукраїнської поетичної антології «Римовані міста» та аудіокниги «Письменники Дніпропетровщини – шкільним бібліотекам», яка нині є у кожній школі Дніпропетровської області та в режимі відкритого доступу у мережі Інтернет.

Зважаючи на те, що конкурс в 2011 році пройшов успішно й мав великий розголос і за межами Дніпропетровської області, було вирішено розширити авторську географію. Так з 2013-го року «Літературна надія Дніпра» стає всеукраїнським творчим змаганням.

Роботи конкурсантів оприлюднені у мережі Інтернет на сайті gorod.dp.ua: http://gorod.dp.ua/news/84892 і в залах Центральної міської бібліотеки та інших бібліотек Дніпропетровська.

У конкурсі мають право брати участь автори віком від 18 до 40 років, які своїм життєвим шляхом або творчістю пов’язані із Дніпропетровськом. Для авторів, які ніколи не були у Дніпропетровську (не мешкали, не навчалися, не пов’язані культурними та науковими зв’язками), наявність в одному з творів, поданих у номінації, топонімів Дніпропетровщини, місце дії або тематична пов’язаність з м. Дніпропетровськом є обов’язковою умовою участі у конкурсі.

Для оцінки надісланих на конкурс творів створено журі, до складу якого увійшли представники Центральної міської бібліотеки, сайту gorod.dp.ua, письменники і мовознавці Дніпропетровської та інших областей України.
            Повний текст правил і склад журі: http://gorod.dp.ua/news/84892