05 Груд 2014
Бібліотечне море можливостей

В уявленні  багатьох із мешканців нашого міста бібліотека залишається лише місцем, де  зберігаються  книги. Але час диктує нові умови і сьогодні кожна бібліотека є осередком культурного, наукового, освітнього та соціального життя міста.

Саме такою є Дніпропетровська Центральна міська бібліотека. Щороку тут проходять сотні заходів -  тренінгів, семінарів, творчих вечорів, засідань різноманітних гуртків та клубів, показів фільмів, виступів молодіжних театрів та концертів.

Які ж можливості на сьогоднішній день надає Центральна міська бібліотека  своїм відвідувачам? Спробуємо розібратись в цьому більш детально.

Послуги

Постійно у бібліотеці ви можете користуватися  книгами, періодичними та електронними виданнями, аудіовізуальними, картографічними, нотними матеріалами. Фонд періодичних видань поповнюється постійно.

У відділі рідкісної книги маєте можливість попрацювати зі стародруками.

Інформаційно-бібліографічний відділ пропонує всім бажаючим безкоштовний доступ до правової бази «Ліга закон». У цьому ж відділі читач одержить відповідь на різноманітні запитання: від простих до найскладніших. Кваліфіковані бібліографи допоможуть отримати інформацію про публікації офіційних, нормативних матеріалів, підібрати літературу за темами, уточнити відомості про видання,  скласти бібліографічний список літератури

У відділі документів з питань мистецтв діє міні-галерея живопису. Експозиції оновлюються мінімум раз на місяць. Цікаві заходи чекають на відвідувачів літературно-мистецької вітальні.

У читальному залі № 1 діє музей ретро-оргтехніки.

У Інтернет-центрі  кожен мешканець нашого міста може безкоштовно попрацювати в Інтернеті, а також тут же можна вивчити англійську за допомогою комп’ютерної програми «English123».

В зоні Biblioplay діє зал Wi-Fi, а всі бажаючі  можуть взяти участь  в  рухливих  іграх на платформі Xbox+Кineсt.

У абонементі Ви можете не тільки взяти літературу додому, але й цікаво провести дозвілля з дітьми  дитячому куточку.

Якщо Ви не знаходите необхідне видання у фондах Центральної бібліотеки,  необхідно звернутися до міжбібліотечного абонементу.  Тут Вам допоможуть отримати літературу з інших  бібліотек міста та України.

І звичайно ж виставки літератури, які оновлюються кожного місяця.

Курси,  гуртки, тренінги, консультації

Щовівторка і щочетверга у читальному залі № 1 з 10 до 16 години діє правова громадська приймальня. Консультації проводять юристи міського управління юстиції.

Щосереди та щочетверга у читальному залі № 2 проходять безкоштовні курси  української мови. Організатором є мистецька агенція  «Арт-вертеп». Заняття проводять випускники та студенти факультету української та іноземної філології  Дніпропетровського Національного університету. Початок занять о 19 годині.

Щосереди і щоп’ятниці у читальному залі № 2 з 10 до 15 години діють безкоштовні консультації психолога.

Також щосереди і щоп’ятниці у читальному залі № 1 проводяться заняття школи юного журналіста. Тут молодь безкоштовно отримує знання з основ журналістики та реалізовує свої власні проекти. Початок занять о 16 годині.

В Інтернет-центрі проходять  безкоштовні тренінги «Основи роботи з ПК» - для пенсіонерів та інших груп читачів бібліотеки.  

По вихідним дням діє відкритий клуб для сімей військових «Сімейний ресурс».

Кожної останньої п’ятниці місяця краєзнавців вітає лекторій «Цікаве про рідний край», ведучим якого є відомий дніпропетровський краєзнавець, кандидат  історичних наук Максим Кавун.

Вихідними відділ документів з питань мистецтв пропонує  відвідувачам бібліотеки  цікаві заходи в літературно-музичній вітальні.

Діють у бібліотеці  і літературні гуртки: в   лекційному залі  збираються члени літературної студії «Расцвет», Регіональної спілки письменників Придніпров’я, Дніпропетровського відділення Національної спілки письменників України.

Проходять у Центральній міській бібліотеці  і покази фільмів - з циклу шедеври слов’янського кіно, щорічні фестивалі французького документального кіно, кіносесії польського кіно, мультиплікаційні тематичні фільми, дитячі фільми - під час екскурсій для школярів.

Серед партнерів бібліотеки  Всеукраїнська кіноорганізація CinemaHall, молодіжне об’єднання «Експеримент», французький центр «Альянс-Франсез», міський осередок Україно-австрійського товариства, польський клуб «Білий орел». Всі ці організації демонструють фільми, проводять тут свої фестивалі та зустрічі.

Також бібліотека є майданчиком для художників, фотографів та дизайнерів міста. Постійні виставки цікавих митців, випускників та студентів театрально-художнього коледжу, членів спілки художників України проходять тут кожного місяця.

У бібліотеці є свій сайт, який постійно  оновлюється .

Є своя сторінка у , а також власний канал на

Бібліотека постійно співпрацює з місцевими ЗМІ, рекламує свої заходи на сайтах, у друкованих виданнях та на телеканалах.

Сьогодні Центральна міська бібліотека є сучасним потужним культурним та освітнім центром життя дніпропетровської громади.

Завітайте до Палацу книги, що знаходиться за адресою вул. Леніна 23 та отримайте необхідну Вам послугу.

Переглянути місце знаходження на карті можна за посиланням.

Тимофій Федорець