17 Квіт 2015
Патріотичне виховання в діяльності публічної бібліотеки


На базі бібліотеки-філіалу №1 для всіх структурних підрозділів  була проведена творча лабораторія з питань патріотичного виховання – «Патріотичне виховання в діяльності публічної бібліотеки : збереження традицій, пошук нового.  Відкрила творчу лабораторію заступник директора ЦБС для дорослих Мілкіна Н.І. 

З консультацією «Патріотизм ХХІ століття : формування на традиціях минулого і сучасного досвіду» виступила головний бібліотекар ОМВ  Герасименко С.В.  В презентації  до виступу було рекомендовано надавати перевагу наступним напрямкам і формам роботи : волонтерська діяльність, пошукова робота, дослідницька діяльність, проектна діяльність, робота дискусійних клубів, флеш-моби, акції, конкурси. Було представлено методичні поради – Свято Слави,Свято Честі,Свято Перемоги , які підготовлені ОМВ  рамках відзначення 70 річниці Перемоги над нацизмом в Європі та 70 річниці закінчення Другої світової війни. 

В рамках творчої лабораторії відбулася презентації книги Лутченко Н.З. «Підпільна організація Амур-Нижньодніпровського району м. Дніпропетровська (серпень 1941-жовтень 1943). Автор книги підкорила всіх присутніх цікавими фактами, які вдалося відшукати їй в історичних архівах, дізнатись з особистих зустрічей зі свідками тих подій. Глибоке і щире відношення  автора книги до минулих воєнних років, її власний погляд на долю героїв-підпільників, знайшло відгук  в серцях всіх   присутніх на зустрічі. 

З повагою і вдячністю присутні прослухали виступ дніпропетровського психолога-волонтера Трегубенко О.М «Волонтерська діяльність як спосіб формування патріотичних якостей особистості».  ЇЇ розповідь допомогла усвідомити сутність волонтерського руху, важливість  цієї непростої роботи - роботи за покликом серця, в сучасних реаліях нашого життя. Олена Миколаївна відповіла  на всі питання , які виникли у присутніх. 


З глибокими емоційними почуттями відбулася презентація бібліографічного покажчика  літератури «Солдат вмирає вдруге, якщо його не пам’ятають», та краєзнавчих книг  завідувачем інформаційно-бібліографічного відділу Глобою Т.І. 

Велику зацікавленість і емоційну напругу викликав огляд літератури «Художня література як засіб патріотичного виховання», що був проведений    завідувачем  відділу абонементу Петренко О.В. В огляді було представлено останні видання зарубіжних та українських авторів. Розповідь про книги, що торкаються  подій тих далеких і страшних днів Другої світової війни, не залишила байдужими нікого з присутніх . 

Завідувач ОМВ Ваганова Н.В. ознайомила  присутніх з інформацією про Всеукраїнську акцію «Бібліотека українського воїна» і розповіла про чинне законодавство України щодо роботи з питань патріотичного виховання. 

Про діяльність бібліотеки-філіалу №1 з героїко-патріотичного виховання  розповіла завідувач – Гордієнко Н.М. В презентації вона ознайомила присутніх з минулим і сучасним бібліотеки, представила розгорнуту виставку літератури  за темою «Пам’ятаємо. Перемагаємо(1939-1945рр.)  

В рамках зустрічі, головним бібліотекарем ОМВ Боярунец В.О., було проведено бліц-опитування : « Три  книги , що змінили уявлення про Другу світову війну». За результатами  опитування, перше місце отримала книга Б.Васильєва  «А зори здесь тихие..», друге   «Живые и мёртвые» К.Симонова, третє місце поділили такі видання : В.Некрасов «В окопах Сталинграда», А.Алексиевич «У войны не женское лицо».

Мозковий штурм  «Друга світова війна для мене це …» викликав багато емоцій, хвилювань і навіть сліз. Тема війни й досі не залишає нікого байдужими,адже горе, яке вона несла торкнулося майже кожної сім’ї, тому кожному з присутніх було що сказати.

Завідувач організаційно-методичного відділу Дніпропетровської ЦБС Н.В. Ваганова