12 Черв 2015
Семінар - Публічна бібліотека: відданість традиціям, співзвучність сучасному, відкритість майбутньому

Протягом 11-12 червня 2015 року, організаційно-методичним відділом на базі Центральної міської бібліотеки, для всіх структурних підрозділів  був проведений семінар за темою : «Публічна бібліотека: відданість традиціям, співзвучність сучасному, відкритість майбутньому».

З консультацією «Публічна бібліотека – простір змін: професійне бачення і складові успішної роботи» виступила завідувач ОМБ ЦМБ ДМКЗК ЦСПБ для дорослих Ваганова Н.В. В презентації  до виступу зроблено аналіз розвитку бібліотечної системи протягом останніх років, було рекомендовано надавати перевагу інноваційним  формам роботи.

В рамках семінару відбулися виступи заступника директора ДМКЗК  ЦСПБ для дорослих Шелест Н.А. «Соціокультурні проекти Центральної бібліотеки : основа для співпраці з громадою» та Ошеги О.С., завідувача ВСКД ЦМБ ДМКЗК ЦСПБ для дорослих «Використання Інтернет-технологій у просуванні публічної бібліотеки та її послуг».  

З інтересом  присутні  ознайомилися з презентацією Ясинської – Богомол О.Л., завідуючої сектором обслуговування юнацтва ЦМБ для дорослих «Чим може і повинна зацікавити молодь сучасна бібліотека ?». В її розповіді було розкрито нові можливості роботи  з юнацькою  аудиторією  та представлено творчій досвід роботи.

У виступі Колесник Т.О., завідуючої  відділом кадрів ЦМБ, було зроблено акцент на культуру поведінки працівника бібліотеки та толерантність відносин в колективі.

В рамках Школи бібліотечного піарника були представлені рекомендації Богомазової А.А., завідуючої сектором соціокультурних проектів та зовнішніх зв’язків КЗК «ДОУНБ» -«Адміністрування офіційних сторінок в соціальних мережах. Сервіси для створення електронних періодичних видань». Практичні рекомендації  дають змогу  бібліотекам, які мають свої сторінки в інтернет-мережі, якомога  повніше  і на професійному рівні використовувати  можливості  Інтернету для популяризації  послуг своїх бібліотек.

Велику зацікавленість і емоційне задоволення  викликали виступи молодих фахівців - Головатюк О.К., бібліотекаря б/ф №2, Соловей А.Є., провідного бібліотекаря б/ф №15 та бібліотекаря ЦМБ для дорослих Тараненко О.С.. Їх бачення бібліотеки майбутнього нікого не залишило байдужими.

Під кінець першого дня   семінару, присутні відвідали читальний зал та соціокультурний  центр, ознайомилися  з основними напрямками їх роботи.

На другий день семінару,12 червня, в рамках ознайомлення з професійним досвідом колег, відбулася екскурсія до Будинку мистецтв нашого міста.

З діяльністю цього закладу ознайомила його директор  Слобода В.В. Багато цікавого і нового відкрили для себе  присутні бібліотекарі, а головне – виникло бажання подальшої співпраці. В кінці семінару було підведено підсумки   та визначено перспективи роботи.

                                                                                                                                              Головний бібліотекар Світлана Герасименко