18 Трав 2016
Українська література як основа духовного розвитку суспільства

 18 травня 2016 року на базі бібліотеки-філіалу №17 -  центру  української мови та літератури, проведений гуманітарний семінар для бібліотекарів відділів обслуговування «Українська література як основа духовного розвитку суспільства».

Відкрила  семінар і привітала колег заступник  директора  Дніпропетровської  ЦБС для дорослих Мілкіна Надія Іванівна. Вона підкреслила, що  в сучасних умовах  популяризація української  літератури є пріоритетом  діяльності  публічних  бібліотек нашої системи.

Тема  лекції кандидата філософських наук, члена Національної спілки письменників України і Національної спілки журналістів України, доцента кафедри гуманітарної  освіти Дніпропетровського обласного інституту післядипломної  педагогічної  освіти  Дев’ятко Наталії Володимирівни  – «Тенденції розвитку сучасної української літератури». Дуже цікаво, доступно, зрозуміло.

На  інноваційні  форми популяризації  художніх творів сучасної української літератури звернула увагу головний бібліотекар організаційно-методичного відділу  Боярунець  Валентина Олексіївна у виступі «Важливі аспекти популяризації української літератури як складової соціокультурної  діяльності  бібліотеки».

Ніл Гейман, відомий британський письменник, у своїй промові про природу та користь читання «Чому наше майбутнє  залежить від бібліотек, читання та фантазії» відокремив  важливі для суспільства речі: по-перше, читання художньої літератури  для задоволення - є однією  з найважливіших речей у житті людини; по-друге, суспільство має усвідомити, що  таке бібліотеки  та  бібліотекарі і зберегти обидва ці явища. Свій погляд  і свої відповіді на питання «Чому наше майбутнє  залежить від читання?» надала тренер особистого розвитку Касьянова Вікторія Володимирівна.

Читання для бібліотекаря – найважливіший елемент професійної діяльності. Прочитати чудові  книжки, поділитися враженнями від прочитаного, зрештою спонукати читача до власної подорожі  літературними стежками повинен спочатку саме бібліотекар. Він є тою першою ланкою у ланцюгу літературних уподобань читача. Все про читання бібліотекаря – тема  виступу завідувача організаційно-методичним  відділом Ваганової Ніни Василівни «Бібліотекар як учасник процесу читання та його популяризатор».

Не залишила байдужими ні одного із учасників семінару зустріч  з дитячою письменницею, журналістом, громадським  діячем, членом  Національної спілки письменників України, Національної  спілки журналістів України  Заржицькою  Еліною  Іванівною. Тема її виступу  -  «Дорослі   розмови про дитяче читання». А  для наших читачів до вподоби буде дарунок від письменниці –  електронна версія книг, мультиплікаційні  фільми за творами автора.

Як сьогодні комплектуються  наші бібліотеки сучасною художньою літературою?  Відповісти на це запитання ми запросили завідувача відділу комплектування Цирулік Людмилу Василівну. Тема її виступу - «Тенденції оновлення в комплектуванні бібліотек українською художньою літературою».

Знайти орієнтири в нескінченному різноманітті  літератури і визначити, яка книга виявиться наступною для прочитання, - важке завдання. Глибоке розуміння книжки приходить із обміном відгуків і думок з іншими читачами. Дискусії про прочитані книги народжують нові ідеї, розвивають мислення та мову, вчать поважати співрозмовників в дебатах. У цьому питанні нам на допомогу приходять  дружні  сервіси – соціальні мережі. Розмова про них – це тема виступу завідувача відділу соціокультурної діяльності Ошеги Олександра Сергійовича.

В розділі програми «Літературна дегустація» представлені виступи щирих любителів української художньої книги:
«Роздуми над прочитаними книгами»  завідувача  відділу абонементу ЦМБ  Петренко О.В.,

«Топ – 5 кращих українських художніх книг» завідувача  бібліотеки-філіалу №17  Корінько Л.І.,


«Українська художня література:  читацькі  переваги» читачки  бібліотеки-філіалу №17  Богдан Л.І.,

«Я прочитала, і хочу розповісти…» провідного  бібліотекаря бібліотеки-філіалу №29 Харківської В.В.
 

                 В рамках підготовки семінару серед читачів бібліотеки проведено анкетування «Сучасна українська література: погляд читача» . З підсумками  анкетування ознайомила завідувач бібліотеки - філіалу  Корінько Л.І.  Серед бібліотекарів,  присутніх на семінарі,проведено експрес-анкетування «Читацькі пріоритети сучасного бібліотекаря».
                До уваги присутніх дуже цікава виставка-презентація « Гортаючи сторінки сучасної української літератури», автор – Старіна Тетяна Гаврилівна, провідний бібліотекар бібліотеки-філіалу №17.

                                                                                   Зав. організаційно-методичного відділу Ніна Ваганова