08 Черв 2016
Бібліотека і читач: нестандартні підходи до обслуговування.

8 червня  2016 року проведено  останнє заняття Школи майстерності бібліотечних працівників. Тема  - «Бібліотека, як середовище розвитку і впливу на читацькі уподобання користувачів». Робота Школи проходила на базі двох бібліотек: Центральної  міської  і Нової бібліотеки.

Розпочалась робота Школи мозковим штурмом «Пріоритети діяльності моєї бібліотеки (відділу) – це…» . Учасники в декількох словах спробували визначити, що є головним в роботі  їх бібліотек.

Про тонкощі роботи в обслуговуванні читачів розповіла завідувач відділу абонементу ЦМБ Петренко О.В. Учасники Школи  погодились з Оленою Вікторівною в тому що, індивідуальна робота – це завжди взаємодія двох особистостей: бібліотекаря і читача. Тому так актуально питання: наскільки важливо бібліотекарю бути інтересною і творчою особистістю? Всі присутні на заході прийшли  до думки, що необхідно пам’ятати про головну мету індивідуальної роботи – кожний читач повинен знайти свою книгу, захід, клуб за інтересом… І тоді він захоче знову і знову приходить до бібліотеки!

На інноваційні форми масових заходів, спрямованих на популяризацію книги та читання, проведення  змістовної  роботи з користувачами  звернула увагу завідувач сектору обслуговування юнацтва  Ясинська-Богомол О.Л..

Мета тренінгу «Конфліктні  ситуації: знайти і подолати», який провела завідувач відділу методико-соціологічної роботи та сприяння соціалізації молоді  Спаріхіна Н.В. -  навчити учасників  Школи  методам  запобігання конфліктів .  

Участь у проектної діяльності   підведена на  «Ярмарку бібліотечних проектів». На  ярмарці було представлено 16 соціальних проектів різної тематики:  читання, літературне краєзнавство, організація зовнішнього простору, патріотичне виховання, екологічне виховання, творчість, інформаційні технології  та інше. Визначено переможця кращого проекту. Приз «Симпатії колег» отримав  проект Багаєвої  Валерії  - «Конкурс «Нова обкладинка»».

Прикладом  реалізованого  проекту  2016 року стала презентація  Нової бібліотеки,  яку провели завідувач бібліотеки -Тараненко Олена  і бібліотекар  залу  Бібліоhub - Федорець  Тимофій.

“Моделюємо успіх:  книги, інтернет, кінопокази, ігри…» - тема виступу Макарова Давида, оператора  залів  Матриця і Мадагаскар . Про  роботу залу Оазис розповіла  провідний бібліотекар Нової  бібліотеки  Дягілева Н.Б.

   Учасники Школи  підвели підсумки роботи і отримали сертифікати.

 

Завідувач організаційно-методичного відділу  Ваганова Н.В.