28 Лип 2016
Липень 2016

1 місце

84.4ПОЛ

Б83

Боровський Т.

У нас, в Аушвіці…- Чернівці: Книги – ХХІ, 2014. – 272с.

Без жодного пафосного слова  малює  картину концтабірного життя польський письменник, що сам провів часи Другої світової війни в Аушвіці. Звичайний побут в незвичайних умовах, коли люди гинули тисячами. Виживали ті, хто зміг прилаштуватися.

 

 

2 місце

84.8АВС

Р58

Робертс Г.Д.

Тень горы. – СПб.: Азбука, Азбука-Аттикус, 2016. – 832с.

Член мафиозной организации Лин по прозвищу Шантарам по-прежнему продолжает получать удары от своих преступных приятелей и врагов, он страдает в разлуке со своей горячо любимой Карлой, но в перерывах между неприятностями не забывает пофилософствовать, «ведь он в этом деле знаток». Как в лучших традициях индийских фильмов ( ведь все события происходят в Бомбее или совсем рядом с ним) , Грегори Дэвид  Робертс  выведет своих героев из тени горы к просветлению, и, кто не погибнет к концу действия, останется счастливым или, по крайней мере, благополучно устроенным в этой жизни.

3 місце

84.4УКР6

Ц17

Цаплиенко А.

Империя Четырех Сторон. – Харьков: Фолио, 2014. -413с.

Несмотря на неудобный формат книги, история в нее помещенная, читается с большим интересом. Дело происходит в  Латинской Америке в нынешнее и в  далеко прошедшее время, когда Франсиско Писарро покорял индейцев, способных выращивать золотые сады в таинственных городах  и хорошо прятать ключи от ворот.

 

4 місце

84.4ФРА

Ф77

Фонкінос Д.

Наші розставання. – К.: Нора-Друк, 2013. – 184с.

Хлопець – з родини хіпі, а дівчина – буржуа, вони збираються одружитися – бо закохані одне в одного. Чого на цей раз не вистачило молодятам, щоб бути разом?

 

 

5 місце

84.4УКР6

К82

Криштопа О.

Україна: масштаб 1:1. – К.: Темпора, 2013. – 376с.

Телевізійний журналіст у своїй професійній діяльності побував в багатьох містах і селах України – країни, в якій в різних куточках мешкають різні люди. Але ж не буває так, що в одній країні жили зовсім однакові  громадяни.

 

 

6 місце

84.4ШВА

Г52

Глаузер Ф.

Вахмістр Штудер. – Харків: Фоліо, 2014. – 189с.

Самогубство чи вбивство сталося з батьком поважної сім’ї? Якщо останнє, то чи справжнього вбивцю затримали по гарячих слідах? Ці непрості питання в змозі роз’яснити немолодий вже і дуже досвідчений вахмістр, який спроможний  не тільки розплутати кримінальну ситуацію цілого селища, але й повчити уму-розуму своє керівництво.

 

7 місце

84.7АРГ

А65

Андахазі Ф.

Анатом. – Харків: Фоліо, 2014. – 190с.

Доктор Колон у ХVІ віці відкрив у жіночому тілі орган, що відповідав за насолоду. Цей винахід, думав герой, - допоможе досягти прихильності однієї дуже бажаної, але дуже холодної до нього повії. Тогочасній католицькій  церкві винахід не дуже сподобався.

 

 

8 місце

84.4ПОЛ

П32

Піліп’юк А.

Хроніки Якуба Вендровича. – К.: Гамазин, 2013. – 272с.

Ще залишилися в Польщі такі місця, де є сильні духом чоловіки, що можуть дати відсіч нечистій силі і звичайним людям, які її підтримують. Саме там молодий польський письменник зустрів  діда Якуба, якому бороти всі життєві негаразди і зберігати душевний спокій  допомагає чарчина – друга (чи пляшка п’ята -десята).

 

9 місце

84.4НОР

Т26

Тведт К.

Небезпека рецидиву. – К.: Нора-Друк, 2015. – 294с.

Майстерно написана кримінальна історія, де жорстоку справу про вбивство розкриє не поліцейський інспектор, а адвокат, що захищає злочинців.

 

 

10 місце

84.4ІСП

В42

Видаль А.С.

Провал в прошлое. – М.: АСТ: Астрель, 2010. – 635с.

Когда  язык был Един, люди слышали голос Бога и понимали его.  Разделенное человечество могло слышать Господа только во сне, когда Отец небесный обращал к миру свои речи  из башни, сидя на специально для того изготовленном  троне. Умные люди записывали за ним, а сегодня  умные люди  хотят эти записи прочесть.