27 Серп 2016
Серпень 2016

1 місце

83.34УКР6

М64

Миронець Н.

Володимир Винниченко: таємниці кохання. Хронологія інтимів. – К.: Ярославів Вал, 2013. – 256с.

Архів листування Володимира Винниченка і Людмили Максимівни Гольдмерштейн нараховує понад 660 аркушів. Але справа тут не в кількості паперу  і чорнила, а в силі почуттів і трагічності ситуацій, в яких знаходилися адресати. Такої історії ви ще не чули.

 

 

2 місце

84.7США

К79

Крейн С.

Шлюпка у відкритому морі та інші оповідання. – К.: Знання, 2014. – 199с.

Стівен Крейн (1871 1900) – американський поет, прозаїк і журналіст. Він прожив недовге життя, але, не зважаючи на молодий вік, в оповіданнях з цієї збірочки   видно руку майстра. Недарма критики вважають, що його творчість мала вплив на Хемінгуея, Фолкнера, Драйзера.

 

 

3 місце

84.4АВС

Є51

Єлінек Е.

Піаністка. – Харків: Фоліо, 2014. – 382с.

Виринаючи з обіймів героїв Ельфріди Єлінек, ми чітко усвідомимо, що життя прекрасне, якщо, звісно, у когось з нас  нема такої  турботливої мами як у вчительки гри на піаніно Еріки. Звичайні людські стосунки  дві найрідніші душі спромоглися  спотворити і перетворити на жахіття.

 

 

4 місце

78.3

Д19

Данціг Ш.

Навіщо читати. – Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2015. – 216с.

Читання нас змінює? Ні, « читання нас змінює мало. Можливо воно нас вдосконалює, але негідник не стане меншим негідником,він буде негідником розвиненим». Так вважає автор цієї збірки есеїв,   темі, що нас хвилює,  але окрема подяка за його віру в те, що Бог є на сходах бібліотеки.

 

 

5 місце

84.4ВЕЛ

В88

Вудхауз П.Г.

Не позвать ли нам Дживса? – М.: АСТ: АСТ МОСКВА, 2009. – 253с.

Богатая дважды вдова миссис Спотсворт мечтает о новом муже, ее  избранник стремится поймать и наказать мерзавца букмекера, который лишил его законного выигрыша на скачках, молодой, но нищий девятый граф Рочестер страстно желает жениться, а его сестра  - продать приходящий в упадок замок. Опытный дворецкий и, по совместительству генератор всех идей, Дживс, благодаря знаниям натуральной психологии поможет воплотить многие из этих устремлений. Хотя были моменты, когда все держалось на волоске.

 

6 місце

84.7ПЕР

В18

Варгас Льйоса М.

Скромний герой. – Харків: Фоліо, 2014. – 479с.

Не шукав легких шляхів для виходу зі складної ситуації, коли в неї потрапив,  звичайний мешканець невеликого міста в Перу. Невідомий адресат запропонував власнику транспортної кампанії  сплачувати певні кошти за безпеку і  все в нашому герої повстало проти цієї несправедливості. Фінал цієї історії не буде очікуваним, багато сюрпризів чекає нас попереду, відомий всьому світу письменник не вміє писати нудних книг, не дивлячись на серйозні теми, які він піднімає в них.

 

7 місце

84.7США

П14

Паланик Ч.

Кто все расскажет. – М: Астрель, 2012. – 286с.

Хэйзи Куган  - компаньонка или домработница у прославленной и великолепной, но уже стареющей актрисы Кэтрин Кентон, в очередной раз стремящейся замуж. Но молодой избранник задался целью  отправить свою суженую на тот свет для того, что бы издать порочащие ее воспоминания. Так, во всяком случае,  выглядит ситуация со слов преданной Хэйзи.

 

8 місце

84.4УКР6

Д33

Денисенко Л.

Танці в масках. – К.: Нора-Друк, 2015. – 212с.

Нову історію про кохання і зраду нашій відомій письменниці цього разу допоможе розповісти  викладачка корейської мови для іноземців з Сеулу, яка зараз через вікно бачить нашу героїню зі спицями в руках, що стоїть біля дзеркала гарна і оголена. Для чого ці спиці в її руках, що зі своїм грішним тілом намагається зробити молода  жінка?

 

9 місце

84.4УКР6

П52

Положій Є.

Мері та її аеропорт. – Харків: Фоліо, 2013. – 282с.

В кожної людини повинен бути свій аеропорт, куди вона завжди повертається зі своїх життєвих подорожей. І, не зважаючи на ненадійність льотчика і мстивість колишнього друга, дівчина вважає, що щастя є, його не може не бути. Дякуємо автору за його оптимізм.

 

 

10 місце

84.4УКР6

Є96

Єшкілєв В.

Шлях Богомола; Імператор повені. – Харків: Фоліо, 2014. – 411с.

Два романи  Володимира Єшкілєва розповідають про стосунки людей і богів. Якщо боги створили людей, то дуже жорстокими виявляються батьки до своїх дітей, не дивлячись на всі жертвоприношення. Дякувати невідомо кому, але в усі часи знаходяться сміливці, що, не зважаючи на страх, ідуть на боротьбу зі злими чарами і, тим самим, стають на заваді тому, щоб зло опанувало людським світом.