28 Жов 2016
Простір для книги і читача.

Сучасний бібліотечний простір, який включає в себе професійний, інформаційний та фізичний простір  – це не стільки простір для книги та інших носіїв інформації , а скільки простір для користувача, його думок, душі, творчості. Це простір, що забезпечує йому свободу вибору необхідної  інформації.

28 жовтня 2016 року організаційно-методичним відділом на базі Нової бібліотеки (вул. Менахем-Мендл Шнеєрсона, 5в)  для всіх структурних підрозділів  був проведений семінар за темою : «Простір бібліотеки: моделювання середовища читацького комфорту».

      Відкрила семінар директор  ДМКЗК  ЦСПБ для дорослих Савран Л.В. У своїй промові вона відзначила важливість і своєчасність обраної теми, адже бібліотекам необхідні кардинальні зміни для підвищення власного іміджу, зацікавлення та залучення користувачів.

     Тема виступу завідувача організаційно-методичного відділу «Дизайн і зонування бібліотечного простору: сучасні тенденції і реалії життя». В презентації  до виступу визначено основні напрями організації бібліотечного простору, зроблено аналіз негативних та позитивних моментів у створенні дизайну бібліотек та оформленні їх фондів, було рекомендовано надавати перевагу інноваційним  формам роботи у створенні комфортної зони читацьких інтересів.

    Змістовним і доцільним, з практичної точки зору, був виступ Старченко Л.В., завідувача ВОВЄФ ЦМБ. Вона торкнулася основних питань вільного доступу до фондів, задачами якого є  максимальна відкритість  фондів для самостійного пошуку і вибору необхідних документів користувачами та забезпечення для них сприятливих  умов. 

Розкриття фонду не можливе без виставкової роботи. За допомогою виставки бібліотека може інформувати про нові надходження, забезпечити ефективність використання кожної книги та привернути увагу до читання наших користувачів.

Головний бібліотекар ОМВ Боярунець В.О. в своїй презентації - «Виставка в бібліотеці: новий погляд на традиційну форму» надала цікаві матеріали по виставковій діяльності в бібліотеці, а також провела  експрес-опитування «Книжкова виставка – предмет інтер’єру чи Ваш надійний помічник», яке засвідчило, що більшість опитуваних визнали бібліотечні виставки надійними помічниками  у своїй роботі.  

«Від сірості до багатокольоровості: як мінімальними засобами перетворити простір» - таку назву мав виступ  Герасименко  С.В., головного бібліотекаря ОМВ. Презентація була присвячена  дизайнерському та фітодизайнерському оформленню бібліотечних приміщень, були надані рекомендації  щодо естетичного і функціонального застосування квітів і фітокомпозицій в інтер’єрі бібліотек. Також увагу присутніх привернула експозиція фітодизайнерських робіт та виставка « Цікавинки з кошика», яка мала би надихнути присутніх на створення у власній бібліотеці середовища психологічного комфорту за допомогою вмілого озеленення та елементів фітодизайну. 

В рамках розділу семінару – «Наша ідея – Ваш успіх», відбулися дуже пізнавальні і цікаві виступи завідувача  бібліотеки-філіалу № 2 Сохацької Г.М. - «Краса і затишок – власними руками», провідного бібліотекаря бібліотеки-філіалу № 4 Данькевич Н.І. - «Краще один раз побачити: віртуальний бібліотечний простір».

З народознавчою тематикою в інтер’єрі бібліотеки ознайомила присутніх  провідний бібліотекар бібліотеки-філіалу  № 8 Маленик Т.Л.  

Небайдужість та креативний підхід до організації бібліотечного простору  продемонстрували у своїх виступах - «Організація простору бібліотеки: загальне і особливе»  Ковальова Т.І., завідувач бібліотеки-філіалу № 24; «Бібліоштучки» в інтер’єрі бібліотеки» Стаценко Н.Ф., провідний бібліотекар бібліотеки-філіалу № 27; «Дім, в якому живе книга, має бути комфортним» Борисова Н.Є., провідний бібліотекар бібліотеки-філіалу № 30.

«В ракурсі новому побачити знайомий предмет…»  - тема презентації  завідувача Нової бібліотеки Тараненко О.С. Колектив молодіжний і небайдужий до своєї роботи, вміло поєднує традиційні і  нетрадиційні форми роботи з книгою, з користувачами бібліотеки. 

Неабияке  захоплення викликала зустріч з творчою людиною - Соболь Маргаритою, бібліографом ІБВ ЦМБ. ЇЇ персональна фото-виставка квітів - «Світ через об’єктив фотокамери», нікого не залишила байдужими. 

Емоційне задоволення  присутні отримали від виступу бібліотекаря соціокультурного центру ЦМБ Багаєвої  В.В. - «Ігри настільні: цікаво, пізнавально і дуже весело». Вона ознайомила  з настільними іграми, якими грає молодь в їх центрі і запропонувала зіграти в гру «Крокодил».

Проведений семінар не залишив нікого байдужим, у багатьох викликав бажання подивитися по-новому на  простір своїх бібліотек і почати корінні зміни .

 

                                   Головний  бібліотекар  ОМВ  Герасименко С.В.