31 Бер 2017
Бібліотека в стилі «шеббі-шик»

Створенню сучасного бібліотечного простору   був присвячений вже не один семінар, проведений організаційно-методичним відділом для працівників ЦБС, але творча майстерня, яка відбулася 31 березня  на базі бібліотеки-філіалу №3, стала прикладом практичного втілення комфортної зони читацьких інтересів.

Творчу майстерню «Простір бібліотеки як засіб звязку часів і створення нового змісту» відкрила в.о. директора  ДМКЗК  «ЦЕНТРАЛІЗОВАНА СИСТЕМА ПУБЛІЧНИХ БІБЛІОТЕК ДЛЯ ДОРОСЛИХ» Савран Л.В. 

У своїй промові вона звернула увагу присутніх на незвичне і затишне перевтілення простору бібліотеки, відзначила працівників, які наполегливо працювали над новим образом бібліотеки та  розкриттям її фонду, зручністю для користувачів та створенням привабливого  власного іміджу бібліотеки- філіалу №3.

В презентації  до виступу завідувача організаційно-методичного відділу Н.В.Ваганової «Нові ідеї і нові рішення в організації бібліотечного простору»,  було визначено основні принципи створення бібліотеки нового типу, розглянуто види креативних просторів та основні складові  УРБАН – БІБЛІОТЕКИ. Також вона торкнулася  цікавої теми організації моделі відкритої бібліотеки, яка  гармонізує  взаємовідносини  органічного інтер’єру і зовнішнього  ландшафтно-простору, так званий рух - «Зелена бібліотека».

Докладним, і , як завжди, доцільним з практичної точки зору, був виступ Старченко Л.В., завідувача ВОВЄФ ЦМБ «Вільний доступ до ресурсів, як свобода вибору користувачів».  

Завідувач бібліотеки-філіалу №3 Абрамова З.О. у своєму виступі «Сучасна бібліотека – і храм, і майстерня, і місце спілкування…» поділилася  своїм  досвідом створення  комфортних умов  для  творчості і навчання, для відпочинку і спілкування користувачів бібліотеки.

В рамках бібліотечного фрімаркету від методистів «Поділись ідеєю своєю», відбулися дуже пізнавальні і цікаві виступи завідувача ВСКД ЦМБ Ошеги О.С. та Лобачової О.М., завідувача відділу галузевої літератури ЦМБ. Їх виступи були присвячені ефектам перевтілення в межах своїх відділів.

Ідеї перевтілення бібліотечного простору не залишають байдужими працівників бібліотек системи. Завідувачі бібліотек №1 Гордієнко Н.М., №2 Сохацька Г.М., №5 Заморська І.В., №7 Руденко О.О. розповіли про свій досвід у реорганізації бібліотек, бібліотечних фондів та створенні креативного простору в обслуговуванні  користувачів.

Цікавинкою творчої майстерні стало музичне вітання шанувальника бібліотеки –філіалу №3 Щерби Віктора Андрійовича. Романси та арії у виконанні оперного співака склали неперевершене враження на присутніх. 

Про друге життя старих бібліотечних меблів та оригінальне їх використання  йшлося на майстер-класі «Робимо меблі своїми руками» від Герасименко С.В., головного бібліотекаря організаційно-методичного відділу  ЦМБ.

Анкетування, яке було проведено на творчій майстерні Боярунець В.О., головним бібліотекарем організаційно-методичного відділу  ЦМБ, показало, що більшість працівників бібліотек готові до змін у просторі своїх бібліотек, але важливе питання –  брак фінансування, для того, щоб бібліотеки виглядали сучасними і привабливими.

Метою творчої майстерні було заохотити присутніх  почати зміни в межах можливого в своїх бібліотеках і довести, що все залежить лише від бажання, а творчої активності у бібліотекарів нашої системи ніколи не бракувало, одже все в наших руках.