04 Квіт 2017
Березень 2017

Завідуюча відділом абонементу Центральної бібліотеки Олена Петренко пропонує прочитати нові книги, які надійшли до Центральної міської бібліотеки.

1 місце

84.4ІСП

К12

Кабре Ж.

Я исповедуюсь. – М.: Иностранка, Азбука-Аттикус, 2016. – 736с.

Предметы антиквариата, собранные в одной лавке и с детства окружающие Адриа Ардевола, имеют свою историю и, как правило, это истории о людях, их создавших или убивших за право обладания ими. В человеческой природе заложена способность  творить прекрасное и служить инструментом зла и, видимо, в этом нет противоречия, когда мы имеем в виду не двух, а одного человека.

2 місце

84.5КИТ

М74

Мо Янь

Країна вина. – Харків: Фоліо, 2015. – 526с.

Сучасний китайський письменник отримав Нобелівську премію за «галюциногенний реалізм, який об’єднує міфи з історією та сучасністю». Якщо це формулювання  не справило на вас враження, додам, що роман починається з розслідування справи про приготування страв з маленьких хлопчиків.

3 місце

84.4ВЕЛ

Г60

Голдінг В.

Бог Скорпіон. – Чернівці: Книги – ХХІ, 2015. - 112с.

Переживши жахіття Другої світової війни, Вільям Голдінг у своїй творчості намагався осмислити людське життя, природу зла. Збірка складається з трьох притч про давні часи, але й з досі сучасними питаннями про людське буття.

4 місце

84.4ВЕЛ

К47

Кларксон Дж.

Джеремі Кларксон  та світ довкола. – Львів: видавництво Старого Лева, 2015. – 336с.

Телеведучий програми Top  Gear  з притаманною йому дотепністю коментує оточуючий  світ та його складові частини: людей, речі, події. Зібрані в одному виданні колишні газетні статті, написані чоловіком середнього віку, можливо, не дуже м’яким, але, безперечно, добрим – не залишать вас байдужим і гарантовано піднімуть вам настрій.

5 місце

84.7США

К38

Кіз Д.

Таємнича історія Біллі Малігана. – Харків6 Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 512с.

24 особистості було виявлено під час психіатричного обстеження злочинця в Сполучених Штатах наприкінці  70-х років минулого століття. Свою книгу Деніел Кіз побудував на документальній основі, але, беззаперечно, зробив це майстерно.

6 місце

84.7США

Ф74

Фоєр Дж. С.

Страшенно голосно і неймовірно близько. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 384с.

Перший свій роман  письменник присвятив Голокосту, другий, який ми зараз маємо,  розповідає про події, пов’язані  з терористичними актами 11 вересня 2001року. Безсумнівно, трагедії величні за розмірами, але автор пише про них з позиції людини, яка особисто переживає їх і нам болить разом з його героями.

7 місце

84.4РОС6

В65

Войнович В.

Москва 2042. – Харків: Книжковий Клуб: «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 400с.

Свій роман-антиутопію Володимир Войнович писав 30 років тому, коли існував Радянський Союз, коли здавалось, що це -  вічна і непохитна система. Система, може, й вічна, але країна Рад загинула, звісно,  про це 30 років тому ще не знали, проте буле люди, які дуже цього прагнули.

8 місце

84.4ШВЕ

Ю50

Юнгстедт М.

Четверта жертва. – К.: Темпора, 2015. – 380с.

Слідча  команда шведського острова Готланд  збилася з ніг, розшукуючи злочинців, які при втечі з пограбованого ними банку збили машиною  маленьку дівчинку. Можливо, поліцейські  ніколи б не розібралися в цій справі, якби невідомий месник не почав перетворювати злочинців на жертв  злочину.

9 місце

84.7США

Л25

Ларсон Е.

Диявол у Білому місті. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 528с.

Чикаго наприкінці ХІХ сторіччя вирішило провести у себе Всесвітній ярмарок, щоб перевершити Паризьку виставку і прославити американську націю. За цю справу взявся чикагський архітектор Деніел Бьорнем і, не дивлячись на перешкоди,  він все зробив, як задумував. В цей же час і  в тому ж місці зовсім інакший  чоловік  впроваджував у життя свої власні мрії і стосувалися вони позбавлення життя інших людей. Він теж прославився.

10 місце

84.4УКР6

Процайло А.

Привид безрукого ката. – Харків: Фоліо, 2014. – 313с.

Лев Львович Безрукий мешкає у місті Лева. Перед Новим роком він отримує таємничого листа, в якому йдеться про те, що його душі й тілу доведеться попрацювати  на користь Ката. Судячи з усього, нас чекають пригоди.