19 Трав 2017
Квітень 2017

Завідуюча відділом абонементу Центральної бібліотеки Олена Петренко пропонує прочитати нові книги, які надійшли до Центральної міської бібліотеки.

1 місце

84.5КИТ

А45

Алай

Коли курява спаде. – Харків: Фоліо, 2016. – 443с.

Майже все своє життя головний герой, ім’я якого для нас  залишиться невідомим, вважався за дурня. Але всі його вчинки, якими б дурними не здавалися на перший погляд,  призводили до позитивних наслідків.

 

2 місце

84.4ПОР

С20

Сарамаго Ж.

Мандрівка слона. – Харків: Фоліо, 2015. – 254с.

Індійські релігійні вірування погонича  слона  стикнулися з вченням християн у подорожі  з Лісабону до Відня, коли Король Португальський Жоан Третій подарував звіра ерцгерцогу Максиміліану Австрійському. Сталося це 1551 року. Зустріч двох віровчень не можна вважати вдалою.

 

3 місце

84.4УКР

К20

Брати Капранови

Забудь – річка. – К.: Нора-Друк, 2016. – 544с.

Під іменем Степана Шагути в роки Другої світової розійшлися в різні боки три друга: один – до німців, другий – до радянської армії, третій – до УПА. Це не було їхнім власним бажанням – так склалася доля. Через десятиліття їх нащадки намагаються з’ясувати хто є хто, бо від цього вже залежить їх власна доля.

 

4 місце

84.7США

Р39

Ренд А.

Чоловік, якого я купила. – Харків: Фоліо, 2015. – 475с.

Збірка складена з ранніх творів відомої на весь світ письменниці і філософа. Укладач цієї книги, який особисто знав Айн  Ренд , намагався дати читачу уявлення про розвиток таланту і наполегливості  в роботі автора.

 

5 місце

84.7США

М54

Метісон Р.

Я – легенда. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 224с.

Роберт Невілл обвішав свій дім часником, укріпив його та забив вікна дошками. В світі, можливо, він залишився єдиною людиною, яку не вразив вірус, що всіх перетворив на вампірів. Вже деякий час він вдало тримає оборону від нелюдей, але чи надовго це, і, взагалі, чи має це хоч якийсь сенс?

 

6 місце

84.4УКР

Є96

Єшкілєв В.

Ефект Ярковського. Те, котре – холод, те, яке – смерть… - Харків: Фоліо, 2015. – 282с.

Загадкова організація проводить семінари, які повинні піднести людей на вищий щабель пізнання дійсності, щоб таким чином мати змогу її змінювати. Але чи не ілюзія це, не брехня? Чи існує істина єдина для господарів і їх рабів?

 

7 місце

84.5ІЗР

К36

Керет Е.

І раптом стукіт у двері. – Харків: Фоліо,2016. – 186с.

В збірці оповідань ізраїльського письменника майже всі його герої мешкають разом з ним в одній країні, але одночасно з тим, перебувають ще в якихось дивних світах, де не діють звичайні людські взаємозв’язки. Вони, безперечно, від нас відрізняються, а може не вони, а їх автор?

 

8 місце

84.5ІЗР

Г88

Гроссман Д.

З ким би побігати. –Харків: Фоліо, 2016. – 348с.

Підліток Асаф на шкільних канікулах отримав завдання знайти хазяїв собаки, що безпритульний бігав  містом. Гонитва вулицями і знайомство з новими людьми, до яких приводив його пес, кардинально змінило життя хлопця.

 

9 місце

84.7США

С24

Свайлер Э.

Книга домыслов. – Харьков: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»; Белгород: ООО «Книжный клуб «Клуб семейного досуга», 2016. – 448с.

Полученная по почте от незнакомца книга просветила Саймона о проклятии, которое висит над женской  половиной  его рода и  дающем о себе знать 24 июля, когда очередная жертва погружается безвозвратно в воды  находящегося  поблизости водоема. Предпринятые героем неприятные открытия должны принести изменения в неприятный ход семейной  истории. Но не окажется ли, что этих мер недостаточно?

 

10 місце

84.4ПОЛ

С77

Стасюк А.

Схід. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. – 272с.

«Навіть комунізм ми отримали зіпсований. Його прислали до нас, коли вже стало зрозуміло, що він ніколи не запрацює, що це залишки, які можна хіба що під’єднати  до струму і викликати конвульсії.» Так вважає польський письменник, який в пошуках своїх коренів звертає  погляд на схід, звідкіля походять його предки.