15 Серп 2017
Липень 2017

Завідуюча відділом абонементу Центральної бібліотеки Олена Петренко пропонує прочитати нові книги, які надійшли до Центральної міської бібліотеки.

1 місце

84.8АВС

К35

Кенилли Т.

Дочери Марса. – Москва: Издательство «Э», 2016. – 640с.

Сестры Дьюренс  от родных австралийских берегов отправляются на плавучем  госпитале спасать жизни героев  Первой мировой. Всю бесчеловечность войны и бессмысленность человеческих жизней, учитывая скорость и масштабы их потери, мы воспринимаем через медсестринские будни двух девушек, которые в двух шагах от крови и грязи, не смотря на усталость,  живут  и строят планы на будущее.

2 місце

84.4ВЕЛ

Б25

Барнз Дж.

Шум часу. – К.: Темпора, 2016. – 248с.

Як геніальна особистість може захистити своє життя і свою справу в тоталітарному суспільстві. Англійський письменник  в художньому творі досліджує життя і вчинки Дмитра Шостаковича, один майстер пише про іншого.

 

3 місце

84.4УКР

Р82

Рубан В.

На протилежному боці від добра. – К.: Ярославів Вал, 2015. – 600с.

Солідне видання включає в собі два романи, що мають автобіографічну основу, особливо роман, що описує психіатричні поневіряння героя, якого радянська влада насильно лікує  від антирадянського мислення.

4 місце

84.4ІСП

У58

Унамуно М. де

Любов і педагогіка. – Львів: Астролябія, 2016. – 256с.

Якщо ви здолаєте всі перепони у вигляді передмов – післямов іспанського філософа, то вам відкриється дуже  смішна історія про Авіто Карраскаля -  ентузіаста всього прогресивного, який за допомогою  соціологічної педагогіки намагається виховати генія. Всі розрахунки шановного достойника виявляться  прорахунками, але на позитивний результат ми з самого початку і не очікували.

5 місце

84.7США

Д42

Джонсон А.

Син начальника сиріт. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»2016. – 592с.

Адам Джонсон свого часу відвідав Північну Корею, після повернення написав  історію і отримав за неї  Пулітцерівську  премію. Головний герой цієї історії народився і виріс в темряві тоталітарного режиму, коли неможливо йти проти правил, але в нього була ціль і оточуюча темрява допомогла  ії досягти. З життя звичайної людини письменник створив справжню легенду.

6 місце

84.7США

К85

Крюгер В.К.

Звичайна вдячність. – К.: Наш Формат, 2016. – 312с.  

Для хлопчиків Френка і Джейка  - тринадцяти і одинадцяти років минало чергове літо в невеличкому містечку, де їх батько виконував пасторські обов’язки. Але низка смертей, що сталися того літа і свідками яких стали брати, перетворили їх дитячий світ на світ дорослих. Проте, головним в цій історії виявилося  те, що серед  насильства і втрат  дорослий світ не зробив хлопців жорстокими.

7 місце

84.4РОС64

В62

Водолазкин Е.

Авиатор. – Москва: Издательство АСТ, 2016. – 410с.  

«Что вас больше всего поразило в лагерной жизни?», - спросили у бывшего заключенного Соловецкого лагеря Платонова, которого в ходе эксперимента  разморозили  в  России в конце 90-х годов прошлого века. «Как быстро человек становится скотиной». Герой  романа Евгения Водолазкина не осуждает современных людей, которые, наверное, уже стали скотами, потому что и себя считает грешным.

8 місце

84.8АВС

М79

Моріарті Л.

Таємниця мого чоловіка. – К.: Вид. група КМ-БУКС, 2016. – 384с.

Страшна таємниця захована на горищі в заклеєному конверті. Цей конверт міг би пролежати  серед  іншого паперового мотлоху ще довгий термін , а згодом був би викинутий на смітник, але випадок і звичайна жіноча цікавість перетворили цілком буденне життя на жахіття і  призвели до нових трагедій.

9 місце

84.7США

К55

Кобен Г.

Твоя перша остання брехня. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 320с.

Майя – колишній військовий, через вбивство цивільних під час однієї операції, їй довелось залишити улюблену справу. Вдома її чекали не менш драматичні події – спочатку загинула сестра, а згодом, під час невдалого пограбування – чоловік. Слідство буде вирішувати хто в цій історії був жертвою, а хто злочинцем .

10 місце

84.4УКР6

Я22

Яворівський В.

Найдовша ніч Президента. Лягти!!! Суд іде… - Харків: Фоліо, 2015. – 219с.

Колишній депутат Верховної Ради, досвідчений письменник змальовує  наше недавнє минуле. І, хоча  пан Володимир попереджає нас про вигаданість своїх героїв, ми добре розуміємо хто є хто.