29 Серп 2018
Еспресо. Вибір читачів 2018

Телеканал «Еспресо» другий рік поспіль проводить конкурс на кращу книгу року в двох номінаціях: «доросла література» і «дитяча література».

Презентація книжкової Премії відбулася 18 травня 2017 року в рамках Книжкового Арсеналу в Києві. Премія покликана відзначати найкращі літературні новинки року, підтримувати інтерес до читання в українців, допомагати читачам обирати цікаві книжки, допомагати видавцям знаходити шлях до читачів. Переможців цьогорічної Премії оголосять наприкінці листопада 2018 року в ефірі телеканалу Еспресо і на сайті espreso.tv.

В минулому році переможцями стали дитяча книга «Де Ойра?» Тані Стус (видавництво “Vivat”) і збірка для дорослих «ДНК»(«Клуб Сімейного Дозвілля») над якою працювало сім авторів: Сергій Жадан, Максим Кідрук, Фоззі (Олександр Сидоренко), Ірєна Карпа, Юрій Вінничук, Андрій Кокотюха, Володимир Рафєєнко.

Цьогоріч конкурс триватиме в три етапи:

1-й етап - формування довгого списку на основі пропозицій видавництв. Заявки приймалися до 30 червня. Етап закінчено. З переліком книг, що увійшли до довгого списку можна ознайомитися тут і тут.

2-й етап - голосування експертної ради. Кожен експерт обирає 3 видання у кожній номінації. В результаті голосування в кожній номінації визначаються 3 фіналісти, які проходять у третій етап. Наразі голосування триває. Зі складом журі можна ознайомитися тут і тут

3-й етап - голосування читачів у бібліотеках по всій Україні. Цього року це понад 150 бібліотек. З Дніпра участь у конкурсі беруть Центральна міська бібліотека і 15 її філій.

Оскільки наша бібліотека є сама організатором кількох подібних конкурсів, тож пройти повз таку, хоч і молоду, але вже авторитетну Премію ми не могли. Отже, протягом вересня-жовтня чекаємо в гості наших читачів для вибору кращої книги в кожній з номінацій.