16 Жов 2019
Анатолію Дністровому

Центральна міська бібліотека щиро дякує письменникові Анатолію Дністровому за чудові книги «Дрозофіла над томом Канта», «Черепаха Чарльза Дарвіна», «Б-52», «Сніданок на снігу», «Тибет на восьмому поверсі» подаровані до фонду для читачів бібліотеки.

Із даними книгами можна буде ознайомитись у відділі художньої літератури на першому поверсі бібліотеки.

Дністровий А.

Дрозофіла над томом Канта: роман / Анатолій Дністровий. – Львів: ЛА «Піраміда», 2010. – 148 с.

ISBN 978-966-441-180-3

Новий роман Анатолія Дністрового «Дрозофіла над томом Канта»  – про українського інтелектуала, який перебуває у стані ненародження, стані, коли не знає, заради чого жити і пливе за течією радості і тривоги, любові і відчаю. Від усвідомлення свого ненародження він відчуває себе нещасним. Чекає великих змін, та не відчуває їхнього наближення. Ні любовні авантюри, ні інтелектуальні пошуки не наближають його до душевної рівноваги.

Автор розробляє класичний сюжет конфлікту між вічним і плинним, а метафорою інтелектуального «без ґрунту» в його романі постає хаотична і непрогнозована поведінка маленької дрозофіли, що живе один день і живиться продуктами розпаду й гниття. Наче вчені – на звалищі чужих ідей. Однак у головного героя є жінка, якій він постійно сповідується, жінка, від якої прийде спасіння...


Дністровий, А.

Черепаха Чарльза Дарвіна : Вибрані поезії, поеми, переклади, есеї / Анатолій Дністровий. – Чернівці: Книги – ХХІ, 2015. – 192С.

ISBN 978-617-614-109-9

«Черепаха Чарльза Дарвіна» – синтетична книжка вибраних творів Анатолія Дністрового. В ній представлені поетичні твори 1993-2013 років, поеми, переклади, а також невеликий корпус мікро-есеїстики, яку автор називає епістолами. Вперше кілька напрямів творчості Дністрового – поезія, переклади та есеї – об'єднані однією обкладинкою, що дасть змогу читачеві краще відчути улюблені теми письменника – культурна пам'ять, покинуті простори, переживання втрати минулого, яке ще недавно було теперішнім. Образ черепахи Чарльза Дарвіна, яка на 250 році життя померла від серцевого удару в 2006-му, – це метафора останнього свідка тих часів, представників яких практично вже нема.


Дністровий А.

Б-52: роман / Анатолій Дністровий. – К.: ВЦ «Академія», 2019. – 256 с. – (Серія «Ім'я»).

ISBN 978-966-580-568-7

«Б-52» Анатолія Дністрового – дотепний і динамічний роман про чоловіка в кризі середнього віку. Досить неординарний за натурою і стилем життя, успішний топ-менджер, аналітик і драматург Мирослав Шефер наражається на любов до юної анархо-феміністки, і це руйнує його колишній світ.


Дністровий А.

Сніданок на снігу : збірка / Анатолій Дністровий ; передм. Т. Трофименко. – Х.: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. – 288 с.

ISBN 978-966-14-6539-7

Коли пішов великий сніг, у всьому світі залишились тільки Він та Вона. Серед білого безмежжя вони пізнали одне одного та зрозуміли, що життя не має сенсу, якщо вони не разом. І навіть коли сніговий полон скінчився, це не стало кінцем. Це був початок нового життя.


Дністровий А.

Тибет на восьмому поверсі : роман / Анатолій Дністровий. – Львів: ЛА «Піраміда», 2013. – 188 с.

ISBN 978-966-441-284-8

«Тибет на восьмому поверсі» – завершальний роман молодіжної трилогії («Місто уповільненої дії», «Пацики») Анатолія Дністрового, що вийшов у 2005 році під назвою «Патетичний блуд». Твір написаний у жанрі «університетського роману» (сатриз помеі), дія якого відбувається в Ніжинському університеті та його гуртожитках на початку 90-х минулого століття. На тлі перехідного часу – соціальної депресії та економічного дефолту – Дністровий показує цікаву картину Ніжина ранньої незалежності, влучно передає атмосферу університетського життя та буденщини студентських гуртожитків, наївне сповідування молоддю філософії дзен-будизму та інших інтелектуальних мод. Попри показову безтурботність і розкутість поведінки головних героїв, вони приречені жити винятково днем теперішнім, оскільки майбутнє нікому нічого не обіцяє.