21 Лют 2020
Е-послуги у бібліотеках

20 лютого 2020 року у лекційній залі Дніпровської Центральної міської бібліотеки відбувся практикум для бібліотекарів з користування електронними послугами. Навички, отримані на практикумі, будуть застосовані для консультування відвідувачів Центральної міської бібліотеки та її філій в рамках програми «Дія. Цифрова освіта».

На заході були презентовані корисні електронні сервіси, посилання на які відтепер розміщені на сайті Дніпровської Центральної міської бібліотеки в розділі «Читачам»-«Е-послуги»: Електронний каталог Центральної бібліотеки; Сайт Дніпровської Центральної бібліотеки; Портал державних послуг; Урядовий портал; Юридичний портал України; Пошук роботи; Послуги для мешканців Дніпра; Центр надання адміністративних послуг; Дія. Цифрова освіта.

За допомогою цих сервісів можна отримати вичерпну інформацію з певного питання або отримати певні послуги, які надає держава громадянам і бізнесу.

Головний спеціаліст відділу розвитку електронних сервісів департаменту інформаційних технологій Дніпровської міської ради Анастасія Абрамова детально ознайомила бібліотекарів з електронними сервісами міської ради Дніпра, в тому числі, з основними сервісами, якими можна скористатися на сайті міської ради у пунктах меню: «Відкрите місто»  та «Послуги для мешканців».

Міські бібліотеки Дніпра підтримують ініціативу уряду щодо цифрової освіти українців та запрошують містян скористатись електронними послугами за допомогою власного смартфону. Це допоможе отримати швидкий доступ до державних, адміністративних, юридичних послуг або важливої інформації, яку можна отримати через інтернет. «Держава у смартфоні» дозволить зекономити власний час при отриманні певних довідок, постановці в електронну чергу, поданні скарг та пропозицій до державних установ, тощо. Консультування з цих питань можна отримати у відділах Центральної міської бібліотеки та її філіях. 

Крім того, з  3 березня 2020 року, по вівторках і четвергах, з 15.00 до 16.30 Тренінговий центр міської бібліотеки запрошує батьків на практикум «Батькам про безпеку дітей в Інтернеті», де вони зможуть долучитись до освітніх серіалів програми Дія. Цифрова освіта. Це унікальна можливість дізнатись, як уберегти дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних Інтернет-спілок, сексуального насильства. Телефон для довідок: 0567403876.