21 Квіт 2020
Дистанційна робота бібліотек

Від початку введення карантину Дніпровська Центральна міська бібілотека та її філії продовжують консультувати своїх читачів дистанційно, проводять онлайн зустрічі, створюють літературні, творчі, мистецькі онлайн проєкти та конкурси. Долучитися може кожен бажаючий.

Конкурси:

З 13 березня по 1 травня в Центральній бібліотеці оголошено конкурс відеопоезії до ювілею Ліни Костенко. Для участі у конкурсі потрібно надіслати записаний на відео вірш Ліни Костенко або авторський вірш за мотивами творчості поетеси. Відеороботи переможців будуть опубліковані у соцмережах та на сайті Центральної міської бібліотеки. Переможців очікують відзнаки та подарунки.

З 20.04 по 20.06 оголошено конкурс оповідань «Книга, яка навчила мене ….»
Взяти участь у конкурсі можуть всі охочі. Для цього потрібно написати оповідання об’ємом до 4000 друкованих знаків у формат – DOCX. Оповідання надіслати на email:sociocentr@gmail.com разом із фото або малюнком, на якому зображено автора твору з книгою, про яку йдеться в його оповіданні та контактами учасника. Оповідання має розкрити тему: яка саме книга вплинула на автора, чим вразила. Також потрібно закінчити назву твору і дописати, чого саме навчила книга: любити, дружити, мріяти, бути чемним, тощо. Кращі оповідання будуть опубліковані на сайті та у соцмережах Центральної міської бібліотеки, а їхні автори отримають відзнаки та пам’ятні подарунки. 

Проєкти:

Відео презентації виставкових проєктів. До початку карантину в соціокультурному центрі Дніпровської Центральної міської бібліотеки щомісяця відбувалось відкриття нової виставки. Це були презентації художніх робіт починаючих або вже відомих художників, фотохудожників, вихованців студій або шкіл живопису. Наразі презентації виставкових проєктів відбуваються онлайн, за час карантину було презентовано три онлайн виставки:

#Бібліотекарекомендує – ТОП книг з фото і анотаціями

#ДивисьSVЧитай - ознайомлення з фільмами, що зняті за сюжетами книг

#ЧитаємоРазом - проєкт спрямований на популяризацію читання та рекламу книг та творів, які є в бібліотеці. Відео-читання творів, уривків, які входять до шкільної програми, літератури з позакласного читання чи просто відповідають частим запитам читачів або мають добрі відгуки від досвідчених літераторів, є лауреатами літературних конкурсів та фестивалів.

Нова бібліотека (бібліотека-філія № 34 ДМКЗК ЦСПБ) за ініціативи завідувача бібліотеки Тимофія Федорця започаткувала багато цікавих проєктів:

Намалюй свій дім - творчий онлайн проєкт для художників, письменників та поетів. Ініціатива, створена іспанськими бібліотекарями та підхоплена Новою бібліотекою (бібліотека-філія №34 Дніпровської ЦСПБ). Його учасники діляться своєю творчістю, викладають малюнки та картини, зроблені під час карантину. Письменники та поети пишуть невеличкі поезії та оповідання до наявних картин. По завершенню карантину планується відкриття виставок у бібліотеках міста. 

Карантин для творчості – літературно-музичні вечори онлайн. На них поети, музиканти та письменники за допомогою програм skype та zoom діляться своєю творчістю та обговорюють різноманітні теми. 

Читаю на карантині – промоакція-флешмоб. Учасники акції викладають свої фото з книжками, які читають на карантині на сторінках facebook з хештегом #ЧитаюНаКарантині. 

Відгадай екранізацію. Майже кожного дня на сторінці Нової бібліотеки викладаються фото з екранізацій відомих книг. Завдання відвідувачів сторінки назвати авторів та назви книг у коментарях. 

Онлайн Естафета «Мелодії на карантині». Учасники естафети викладають відео з мелодіями та піснями у своєму виконанні на карантині. 

#РозмовиНаКарантині Чим займаються творчі люди на карантині? Як впливає самоізоляція на письменників, поетів, музикантів та художників? Які сюжети з'являються, які успіхи та розчарування цього періоду? Нова Бібліотека запустила  проект #РозмовиНаКарантині - відео-інтерв'ю з творчими людьми, якы публікуються на сторінці Нової бібліотеки.

Онлайн проєкти бібліотеки-філії № 26:

Флешмоб «Втекти у казку» під тегом #Кимсебеяуявляюколикнигиячитаю.  Учасник створює фотоколаж-порівняння з літературним персонажем та передає виклик іншому учаснику. Фоловери повинні здогадатись, з якої казки персонаж. 

«Як я навчався онлайн» обмін цікавими історіями, відео, фото, комікси (привід навчитись робити комікси))), спогляданнями про вимушений навчальний процес у домашніх умовах на карантині. Плюси та мінуси, позитивні та негативні результати. #Якянавчавсяонлайн. Чи змінились ваші плани стосовно майбутнього вибору учбового закладу, професії, життя. 
 

Онлайн проєкти бібліотеки-філії № 2:

Фоточелендж #ясвідомалюдина Instagram biblioteka_2
#карантинниймайстерклас Instagram biblioteka_2
Он-лайн проект #збібліотекоюукраїнуказок  Instagram biblioteka_2

Флешмоб #БібліотекаБезКарантину відео за участі юного читача Хоменка Олексія  5 років.

Бібліотека-філія №6 разом з молоддю створює та реалізує ряд цікавих бібліотечних відео проектів:

«Асоціації з бібліотекою». З чим асоціюється бібліотека у читачів. Проект розрахований на всі категорії читачів.
«Книга тижня» - цей проект привертає увагу до читання. Учасник проекту розповідає про прочитану книгу, ділиться враженнями, рекомендаціями. 
«Library Info Kino» - обговорення фільмів за мотивами улюблених книжок. 
«Намацав» - розважальний проект в якому потрібно відгадати (намацати) предмети, яких ти не бачиш.