21 Трав 2020
Євгенові Безусу

Колектив Дніпровської Центральної міської бібліотеки та її читачі щиро дякують Євгенові Безусу за книги «Неприкаяні черепки імперії» подаровані до фонду бібліотеки.

Безус Є. Ф.

Неприкаяні черепки імперії: Роман. / Передмова О. Різниченка. – Київ: Український письменник, 2019. – 320 с.

ISBN 978 -966-579-566-7

Цей часом щемкий, а часом іронічно-саркастичний твір про долю українців, змушених обставинами життя у 90-х роках минулого століття, після розпаду совкової імперії податися на заробітки у Чехію – цивілізовану ситу і водночас байдужу чужину.

А втрачені для країни чудові фахівці – це вже проблеми байдужої Батьківщини.

Розраховано на широке коло читачів.


ДЕКАМЕРОН НАШОГО ЧАСУ

Кожен новий твір Євгена Безуса чекаєш із хвилюванням і зацікавленням – що він подасть нам цього разу? Його оригінальні, неочікувані перевертальні твори дивують і бентежать.

Ось і цей новий роман НЕПРИКАЯНІ ЧЕРЕПКИ ІМПЕРІЇ мене як першочитача просто приголомшив - це ж як треба знати життя, потаємні його  лабіринти і пружини, щоб отак скомпонувати, викласти як на блюдечко, вивернути підкладку зовні пишних щат, показати всю ефемерію нинішніх переплетінь життєвих ниток.

Я читав і мене не покидала думка-спогад про знаменитий «Декамерон». Джованні Боккаччо – так само вміло і дотепно зіставлено перекази різноманітних історій, оригінальних, несхожих між собою, захопливих.

Події розвиваються стрімко – група шукачів гарного заробітку їде до Чехії. Везе їх туди прошмалена пройда, продаючи їх по суті в рабство...

Рожеві надії заробітчан швидко й несподівано перетворюються у сіру прозу, у страшну непривабливу дійсність. Заробітчани працюють, по-різному сприймаючи негаразди. Автор уміло вплітає у роман колишні життєві придибенції кожного. Перед читачем розкривається незабутня, захоплююча мозаїка нашого життя. Часто виникають питання – та невже це таке буває? Та звідки ж автор це все знає?

У Роман читається з неослабним інтересом, особливо, якщо читач сам не побував на закордонних заробітках. Мені сподобався цей чудовий, правдивий, остерігаючий роман. Розцінюю його як безумовне досягнення автора.

Олекса Різниченко,

член НСПУ, лауреат літературних премій:

ім. Павла Тичини, ім. Костянтина Паустовського,

ім. Тараса Мельничука, ім. Степана Олійника,

Всеукраїнської премії ім. Бориса Грінченка,

ім. Ярослава Дорошенка, ім. Тодося Осьмачки,

ім. Леоніда Череватенка,

ім. Юрія Горліса-Горського, ім. Євгена Маланюка.

м. Одеса 26.06.2019 р.