22 Лют 2020
Бранч з Тентеном: презентація книги

22 лютого у Відділі документів іноземними мовами Дніпровської Центральної міської бібліотеки відбулася презентація нового видання першої книги з серії всесвітньо відомих коміксів про Тентена – «Тентен, репортер «ХХ віку», у країні Сов’єтів» за участі перекладача Івана Рябчія.

Вперше комікс вийшов аж у 1929 році. Автор, Ерже (Жорж Ремі, 1907-1983), як і Жуль Верн, ніколи не бував у країнах, які описував. Він спирався на дані, які йому вдавалося зібрати. Тим більш вражаючим є це раннє свідчення про голод на території Північного Кавказу, Півдня України та Поволжжя, яке бельгійські читачі масово перечитували упродовж усього ХХ-го сторіччя. Як відомо, серія про репортера Тентена стала вершиною бельгійської культури. Словники висловів з альбомів про Тентена виходять так само масово, як і словники лексики творів Т.Г.Шевченка. Тентен став символом Бельгії. І – як не дивно – історія цього персонажа починалася з альбому про голод в Україні.

Відвідувачі презентації мали нагоду дізнатися про цікаві факти з життя Ерже, історію створення коміксів про Тентена, ставили безліч запитань, - ніхто не залишився байдужим.

З нетерпінням чекаємо на продовження і бажаємо Івану Рябчію творчої наснаги!!!