18 Черв 2020
Дивись VS читай. Ернест Клайн «Першому гравцеві приготуватися»

Дніпровська Центральна міська бібліотека під час карантину розпочала онлайн проєкт - #ДивисьVSчитай. Це серія відеороликів, які знайомлять глядача із книгою та фільмом, знятим за її мотивами.

Наразі щотижня на сторінці Центральної бібліотеки Дніпра у соціальній мережі Facebook виходить нове відео.

Ернест Клайн «Першому гравцеві приготуватися».

«Першому гравцеві приготуватися» це Святий Грааль для гіків, фанатів поп-культури, геймерів і всіх, у кого при звучанні перших акордів хітів Depeche Mode і Duran Duran шкірою починають бігати табуни ностальгійно-щасливих мурашок, а від слів «ДеЛоріан» чи «пресвята граната» з’являється неконтрольована посмішка.

Книга – дебютний роман американського письменника Ернеста Клайна, з’явилася в 2011 році, стала бестселером The New York Times та отримала ще низку нагород.

З одного боку, це типова підліткова історія зі звичними для цього жанру проблемами, труднощами самовираження і самоідентифікації, підлітковим максималізмом, поспішністю, імпульсивністю і самовпевненістю.

З іншого, «Першому гравцеві приготуватися» – динамічний, яскравий квест, наповнений неймовірною кількістю алюзій на фільми, комп’ютерні і настільні ігри, серіали, пісні, музичні гурти, обкладинки альбомів, мультфільмів, аніме і всього того, без чого важко уявити ту саму поп-культуру. Тож, читаючи, варто бути готовим частенько зазирати у Вікіпедію. А ще є вагомі підстави вважати, що ви підсядете на якусь аркадну гру. Можливо, навіть не на одну…

2018 року вийшла екранізація книги «Першому гравцю приготуватися» (англ. Ready Player One) — американський науково-фантастичний пригодницький фільм, знятий Стівеном Спілбергом за однойменним романом Ернеста Клайна.

Сценарій фільму відрізняється від першоджерела
Знаменитий режисер в одному з інтерв’ю сказав, що книгу люблять геймери (особливо ті, хто застав аркадні автомати і текстові ігри), але його завдання — зняти фільм, який сподобається всім. І вніс зміни в сюжет.

У книзі для отримання ключів до головної пасхалки потрібно було проходити випробування в старих фільмах та іграх, ігровий процес в яких зручно описувати в тексті. Але Спілберг замінив випробування більш видовищними.

Стівен сконцентрувався на сильних сторонах історії, і звів до мінімуму розповідь про реальний світ. А судячи з трейлерів, головні герої зустрінуться раніше фінальної битви, і братимуть участь в опорі.

Ще одна зміна вимушена і пов’язана з правами на використання героїв. «Першому гравцеві приготуватися» знімала студія Warner Bros., і це обмежувало кількість можливих героїв. Для прикладу: тут є тільки персонажі коміксів DC, але не Marvel.

Фільм робить максимальну ставку на ностальгію, але чи може бути відсилань і пасхалок занадто багато? Кожен зможе дізнатися після перегляду.

Цікавого читання та перегляду!

Музика: Jum - Van Halen

Книгу можна прочитати в Дніпровській Центральній міській бібліотеці. Замовлення приймаються:

тел.: 056 7403875, 056 7403165, 056 7403711;
віртуальна довідка: http://www.library.dp.ua/?id=21;
електронна пошта: library.dp.ua@gmail.com

Проєкт створено бібліотекарем відділу соціокультурної діяльності Пашко Анастасією.