15 Лип 2020
Дивись VS читай. Іван Франко «Захар Беркут»

Щотижня у соціальній мережі Facebook на сторінці Соціокультурного центру виходить  новий відеоролик проєкту #ДивисьVSчитай.

Проєкт #ДивисьVSчитай – це серія відеороликів, які знайомлять глядачів із книгами та їх екранізаціями, що вийшли в останні роки.

Іван Франко «Захар Беркут».

Іван Франко написав твір «Захар Беркут» у 26 років - після тюремного ув'язнення та першого кохання. Ніхто достеменно не знає, чи справді відбувались ті події, які описано в повісті Франка. Тому цей роман, якоюсь мірою, можна вважати історичним фентезі.

«Захар Беркут» – лицарський військовий епос. Це авторська спроба створити український героїчний міф. Сила уяви тут не менш важлива, ніж реальність. Сам Франко казав про цю повість: «Це спроба подати небувале в окрасці бувалого». Це історія успіху, перемоги, побудована на позитиві, це життєствердний міф про воскресіння, про творення нації. Важливо, що Франко не творить моноцентричний міф, в якому є тільки один герой, а всі інші другорядні. В повісті щонайменше три головні герої: Захар, Максим і Мирослава.

10 жовтня 2019 року в кінотеатрах почався показ фільму «Захар Беркут» за мотивами однойменної повісті Івана Франка, також відомий у міжнародному прокаті як «Зринаючий орел» (англ. The Rising Hawk).

«Захар Беркут» — спільний українсько-американський художній фільм. Над стрічкою працювали український режисер Ахтем Сеітаблаєв та його американський колега Джон Вінн. Зйомки проводили влітку 2018 року в Українських Карпатах та під Києвом.

Гасло фільму — «У свободі моя сутність». Гурт «Океан Ельзи» записав пісню «Перевал», що стала головним саундтреком до історичного фільму.

Цікавого читання та перегляду!

Музика з відеоролику: Океан Ельзи ― Перевал.

Книгу можна прочитати в Дніпровській Центральній міській бібліотеці.

Замовлення приймаються:

тел.: 056 7403875, 056 7403165, 056 7403711;

віртуальна довідка: http://library.dp.ua/whelp.php;

електронна пошта: library.dp.ua@gmail.com

Проєкт створено бібліотекарем відділу соціокультурної діяльності Пашко Анастасією.