26 Черв 2020
Іван Нечуй-Левицький «Кайдашева сім'я»

Проєкт Дніпровської Центральної міської бібліотеки #ДивисьVSчитай – це серія відеороликів, які знайомлять глядачів із книгами та їх екранізаціями.

 

Іван Нечуй-Левицький «Кайдашева сім'я».

Маруся Кайдашиха разом з чоловіком Омельком нажили двох синів.

Обидва сини виросли та збираються створювати свої сім’ї. Старший, Карпо, хоче за дружину взяти дівчину «кусливу, як муха в спасівку». Молодший же, Лаврін хоче пошлюбитися з дівчиною «гарною, як квіточка, червоною, як калина в лузі, а тихою, як тихе літо».

Та біда в тому, що хлопці зі своїми дружинами будуть жити разом з батьками…

«Кайдаше́ва сім'я́» — реалістична соціально-побутова повість українського письменника Івана Нечуя-Левицького, написана 1878 року. В основі сюжету лежить життя селянської родини, прототипом якої стала родина селян Мазурів. Вони були відомі своїми бійками та колотнечами.

У творі на матеріалі повсякденного життя селянства розкриваються деякі риси вдачі українського народу, його індивідуалізм, прагнення жити окремим, самостійним життям. Образи персонажів Кайдашевої сім'ї дещо узагальнені й варто їх сприймати як життя тогочасного села загалом.

Твір неодноразово перевидавався і перекладався іншими мовами.

Цікаво, що у 1993 році режисер Володимир Городько зняв однойменний фільм за повістю.

2020 року компанією «ПроКіно» для телеканалу СТБ створено український 12-серійний телесеріал «Спіймати Кайдаша».

Сюжет лише віддалено заснований на повісті Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім'я», події якої розгортаються у 1860-их роках через декілька років після скасування кріпацтва, оскільки творець серіалу Наталка Ворожбит зробила чимало змін у першоджерелі: вона перенесла події у період 2000/2010-их років та додала багато нових сюжетних ліній.

Події телесеріалу розгортаються хронологічно з 2005 по 2014 роки, протягом 9 років у період вже після відновлення незалежності України у 1991 році. Основні сюжетні лінії телесеріалу розгортаються навколо віковічної проблеми протистояння двох поколінь однієї родини — покоління батьків та дітей. Сюжет телесеріалу повнитися різними драматичними конфронтаціями між усіма членами родини, апогей приходить у 2014 році коли сім'ю розділяє Революція гідності.

Цікавого читання та перегляду!

Музика з відеоролику: DakhaBrakha (Дахабраха) – Шо з-под дуба.

Книгу можна прочитати в Дніпровській Центральній міській бібліотеці. Замовлення приймаються:

тел.: 056 7403875, 056 7403165, 056 7403711;

віртуальна довідка: http://library.dp.ua/whelp.php;

електронна пошта: library.dp.ua@gmail.com

Проєкт створено бібліотекарем відділу соціокультурної діяльності Пашко Анастасією.