25 Лист 2020
Дивись VS читай. Одрі Ніффенеґґер «Дружина мандрівника в часі».

Проєкт Дніпровської Центральної міської бібліотеки #ДивисьVSчитай – це серія відеороликів, які знайомлять глядачів із книгами та їх екранізаціями.

 

Одрі Ніффенеґґер «Дружина мандрівника в часі».

Усе її дитинство він був поряд – дорослий чоловік на ім’я Генрі, її найближчий друг, що колись стане її чоловіком… коли Клер виросте, а він помолодшає.

Вони познайомилися, коли їй було шість, а йому — тридцять шість. Вони одружилися, коли їй було двадцять три, а йому тридцять один.

Генрі — мандрівник у часі, якого рідкісна генетична хвороба перекидає між миттєвостями життя.

Він повертатиметься у день загибелі матері і, дорослий, учитиме самого себе виживати у розірваному часі, милуватиметься малою Клер, кохатиме її дорослу та буде мріяти про дитину, яка поєднала б їх назавжди — у часі…

Роман увійшов до списку бестселерів New York Times та здобув перемогу British Book Awards у 2006 році. Книгу було видано  більш ніж у 30 країнах світу. Права на екранізацію придбали Бред Пітт та Дженніфер Еністон ще до публікації книжки.

Світова прем'єра фільму відбулася 14 серпня 2009 року. На ранніх етапах виробництва фільму на роль Генрі готували Едрієна Броуді, а на роль Клер — Єву Грін. Але з рештою проби пройшли Ерік Бана і Рейчел Мак-Адамс.

В основному сюжет ідентичний книзі, але фінальна частина має деякі відмінності.

⚠️ Увага, спойлери❗️

В книзі у Генрі відморожено обидві ноги і їх ампутували, а у фільмі перемерзла тільки одна, і Генрі був у інвалідному візку тільки деякий час. Знаючи про швидку смерть, Генрі залишив Клер листа, де попросив ніколи не чекати його, даючи Клер зрозуміти, що ще прийде. У фільмі Генрі прийшов з минулого через 4 роки після смерті, а в книзі він прийшов, коли Клер було 82.

Цікавого читання та перегляду!

Музика з відеоролику: Mychael Danna - It's A Girl.

Книгу можна прочитати в Дніпровській Центральній міській бібліотеці.

Замовлення приймаються:

тел.: 056 7403875, 056 7403165, 056 7403711;

віртуальна довідка: http://www.library.dp.ua/?id=21;

електронна пошта: library.dp.ua@gmail.com

Проєкт створено бібліотекарем відділу соціокультурної діяльності Пашко Анастасією.