02 Груд 2020
Дивись VS читай. Девід Мітчелл «Хмарний атлас»

Проєкт Дніпровської Центральної міської бібліотеки #ДивисьVSчитай – це серія відеороликів, які знайомлять глядачів із книгами та їх екранізаціями.

 

Девід Мітчелл «Хмарний атлас».

«Хмарний атлас» подібний до дзеркального лабіринту, в якому перекликаються, нашаровуючись один на одного, шість голосів: нотаріуса середини дев'ятнадцятого століття, що повертається в США з Австралії; молодого композитора, змушеного торгувати душею і тілом в Європі між світовими війнами; журналістки у Каліфорнії 1970-х, яка розкриває корпоративну змову; дрібного видавця – нашого сучасника, який примудрився зірвати банк на виданій ним бандитській автобіографії «Удар кастетом» і біжить від кредиторів; клона-прислуги, в далекому майбутньому, з підприємства швидкого харчування в Кореї – країні, де переміг кіберпанк; і гавайського козопаса на заході цивілізації.

Люди закуті в нескінченний ланцюг реінкарнацій, який знову і знову дає їм можливість виправити старі помилки, змінити своє життя на краще, але звички знову і знову повертають персонажів до старого.

Головним героєм твору виступають не люди, а те що їх об'єднує. Шість різних життів, шість історій, шість доль та одна душа.

Роман опублікований у березні 2004 року. Він складається з шести пов'язаних між собою історій, дія яких відбувається з середини XIX століття до далекого постапокаліптичного майбутнього.

2012 року вийшла однойменна екранізація роману. Науково-фантастичний фільм, створений Томом Тиквером, Ланою та Ліллі Вачовські. Бюджет фільму становив 102 мільйони доларів, які були отримані з незалежних джерел. Таким чином, «Хмарний атлас» є одним із найдорожчих незалежних фільмів усіх часів.

Фільм був представлений 9 вересня 2012 року на 37-му щорічному кінофестивалі в Торонто. По закінченню показу глядачі протягом 10 хвилин стоячи аплодували акторам та знімальній групі.

Через зйомки в цій картині Холлі Беррі почала курити, Х'ю Ґрант розчарувався в своїй професії, а Том Генкс повірив в реінкарнацію і мало не заробив нервовий зрив.

9 відомих акторів. 58 героїв. Шість історій, п'ять реінкарнацій. Режисери Вачовскі та Тиквер вирішують – одній душі – одне тіло. Кожен актор грає по 4-6 ролей, демонструючи, тим самим, еволюцію однієї сутності.

На перевтілення акторів у різних персонажів у майстрів йшло практично півзміни. Найпростішою в цьому плані для Холлі Беррі виявилася роль Луїзи Рей. Там була потрібна тільки перука. Дурниця в порівнянні з гримом провидиці Мерані - на нього йшло по 5 годин на день. Чи дружину композитора, адже на перетворення Беррі в єврейку художники витрачали 8 годин!

Подібний грим робили й іншим акторам. Та праця гримерів не була марною, як результат – премія Сатурн в 2013 році.

Цікавого читання та перегляду!

Музика з відеоролику: Cloud Atlas End Title – Tom Tykwer.

Книгу можна прочитати в Дніпровській Центральній міській бібліотеці.

Замовлення приймаються:

тел.: 056 7403875, 056 7403165, 056 7403711;

віртуальна довідка: http://www.library.dp.ua/?id=21;

електронна пошта: library.dp.ua@gmail.com

Проєкт створено бібліотекарем відділу соціокультурної діяльності Пашко Анастасією.