12 Груд 2020
Ніколя Ваньє «Белль і Себастьян»

Проєкт Дніпровської Центральної міської бібліотеки #ДивисьVSчитай – це серія відеороликів, які знайомлять глядачів із книгами та їх екранізаціями.

Ніколя Ваньє «Белль і Себастьян».

1943-й. Альпи. Небо. Сніг. Війна…

Крихітне альпійське село високо-високо в горах. Але навіть тут не сховатися від війни. Нацистські окупанти  встановили свій жорсткий порядок. До того ж поблизу полює невідомий страшний звір – восьмирічному Себастьянові довелося зустрітися з ним сам на сам… Хлопчик зміг знайти шлях до серця величезного здичілого пса, між сиротою і собакою зав’язалася справжня дружба. І тепер від Белль залежить життя людей, які стали для Себастьяна рідними.

Книга Ніколя Ваньє написана за сценарієм фільму «Белль і Себастьян» 2013 року, та телесеріалу 1965-70 років «Белль і Себастьян», сценаристом та режисером якого була Сесіль Обрі.

В далеких 1965-70 роках на телеекрани вийшов серіал про пригоди Белль і Себастьяна. Він був заснований на серії книг французької письменниці і актриси Сесіль Обрі. Відразу ж після публікації книг, історія отримала екранізацію, а письменниця виступила в ролі сценариста. Телесеріал став хітом у Франції і Британії, а пізніше отримав два сиквели і японську мальовану екранізацію.

За мотивами серії книг Сесіль Обрі Ніколя Ваньє, Жульєт Селебс, Фаб'єн Суарес написали сценарій для повнометражної кінокартини «Белль і Себастьян» 2013 року. Фільм відійшов від канонів книг Сесіль Обрі. Її роман – це мила історія для дітей про дружбу хлопчика і собаки в мирний час. На відміну від роману Обрі, дія якого відбувається в середині шістдесятих років XX століття, події фільму перенесені в роки Другої світової війни.

Книгу Ніколя Ваньє писав паралельно з роботою над сценарієм кінокартини.

Фільм «Белль і Себастьян» 2013 року став першим із трилогії, другий фільм вийшов у прокат в 2015 році, а в 2017 році глядачі побачили третю частину історії.

На роль Себастьяна претендувало 2400 хлопчиків. З них було відібрано 12 дітей. Фіналісти вирушили в гори, і там режисер запропонував їм запрягти собаку і спробувати впоратися з упряжкою. Таким чином остаточний вибір режисера Ніколя Ваньє впав на Фелікса Боссюе, якому на момент початку зйомок було всього 7 років, як і його персонажу.

В екранізації 1965 року роль Себастьяна грав син Сесіль Обрі – Мехді Ель Глауі. У новому фільмі він грає другорядну роль одного з робітників на ім'я Андре.

Фільм знімався протягом трьох пор року: влітку, восени і взимку. Незважаючи на додаткові витрати, на цьому наполіг режисер. Отже на глядачів чекають приголомшливі пейзажі Швейцарії та Франції в різні пори року.

Для фільму запросили спеціального оператора, який знімав тільки епізоди з тваринами. Саме тому так реалістично виглядають всі сцени спілкування хлопчика з Белль і не тільки. Гірські кози, вівці, вовки, борсуки і навіть величезний ведмідь - все це не комп'ютерна графіка, а натуральна зйомка і монтаж.

Цікавого читання та перегляду!

Музика з відеоролику: L'oiseau - Sebastien Et Esther

Книгу можна прочитати в Дніпровській Центральній міській бібліотеці.

Замовлення приймаються:

тел.: 056 7403875, 056 7403165, 056 7403711;

віртуальна довідка: http://www.library.dp.ua/?id=21;

електронна пошта: library.dp.ua@gmail.com

Проєкт створено бібліотекарем відділу соціокультурної діяльності Пашко Анастасією.