16 Груд 2020
Дивись VS читай. Клайв Стейплз Льюїс «Хроніки Нарнії: Лев, Біла Відьма та шафа»

Проєкт Дніпровської Центральної міської бібліотеки #ДивисьVSчитай – це серія відеороликів, які знайомлять глядачів із книгами та їх екранізаціями.

Клайв Стейплз Льюїс «Хроніки Нарнії: Лев, Біла Відьма та шафа»

Англія, 40-і роки 20 століття. Друга світова війна. Пітер, Сьюзен, Едмунд і Люсі Певенсі від'їжджають із Лондона тимчасово погостити у свого дядечка – професора Дігорі. Мати відпускає своїх дітей з тяжким серцем, бо в Лондоні залишатися занадто небезпечно – його щодня бомбардують німецькі літаки.

Діти в захваті від величезного маєтку дядька і кожен день знаходять для себе нові місця для ігор в хованки. Молодша Люсі одного разу сховалася в дивній шафі і потрапила до … зимового лісу. Це був ліс країни Нарнії. У ній панував холод. Люсі зустрічає фавна і дізнається про біди Нарнії, правителькою якої стала зла чаклунка Джедіс. Дівчинка вирішує показати країну з «шафи» братам та сестрі…

Так починаються їхні захоплюючі та небезпечні пригоди …

Назву країни Нарнії Клайв Льюїс не вигадав, а знайшов в Атласі Стародавнього світу, коли вивчав латину, готуючись до вступу в Оксфорд.

У 1939 році в будинку автора оселились четверо евакуйованих з Лондона дітей. Оглядаючи його старий будинок один із хлопчиків запитав чи є щось за великою шафою в одній із кімнат. Льюїс одразу пригадав, як вони з братом малими ховались у темряві, щоб розповідати один одному історії… Він зрозумів, що в будь-які часи дітям потрібні добрі та щирі казки. Так образи, які жили в його уяві, вийшли в світ, а через кілька років він вирішив, що історію треба записати.

Спалах інтересу до серії книг «Хроніки Нарнії» пов'язаний з голлівудськими екранізаціями творів Клайва Льюїса. Перша екранізація «Хроніки Нарнії: Лев, чаклунка та шафа» з'явилась у 2005 році.

Дія фільму відбувається у двох світах, відповідно всі предмети і костюми поділяються на предмети з нашого світу і предмети зі світу Нарнії. Дія в нашому світі відбувається в 1940 році, і стилістика кінокартини відповідає часу.

Проте старовинний будинок професора Дігорі Керка це вузол, який поєднує два світи. В  ньому знаходяться речі з XVI століття та дивовижна платяна шафа, яку хоч і зробили в нашому світі, однак дерево, з якого її виготовлено, родом із Нарнії. 

На дизайн казкової країни вплинула міфологія, яку Льюїс частково запозичив з античних часів та частково створив для своєї книги.

Цікавого читання та перегляду!

Книгу можна прочитати в Дніпровській Центральній міській бібліотеці.

Замовлення приймаються:

тел.: 056 7403875, 056 7403165, 056 7403711;

віртуальна довідка: http://www.library.dp.ua/?id=21;

електронна пошта: library.dp.ua@gmail.com

Проєкт створено бібліотекарем відділу соціокультурної діяльності Пашко Анастасією.