12 Січ 2021
«Еспресо. Вибір читачів 2020». Переможці премії

Оргкомітет книжкової премії «Еспресо. Вибір читачів 2020» оголосив переможців у трьох номінаціях.

Література для дорослих: перемогла Софія Андрухович з романом «Амадока» (ВСЛ, 2020).

Література для дітей: відзнаку здобула Тетяна Поставна за книжку «Коли я була лисицею» (Vivat, 2020).

Література для підлітків: у цій категорії читачі обрали «Шпигунку з притулку “Артеміда”» Наталії Довгопол (Vivat, 2020).

По закінченню карантину запрошуємо читачів до Центральної бібліотеки та бібліотек-філій для ознайомлення з книгами-переможцями та книгами-фіналістами премії.

Довідка:

Книжкову премію «Еспресо. Вибір читачів» заснував телеканал «Еспресо» та підтримала ГО «Демфорум». Вперше її презентували у травні 2017 року у межах міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» у Києві.  У конкурсі можуть змагатися лише книжки українською мовою, він проходить у три етапи. За пропозиціями видавництв, формують довгий список. Тоді експертна рада вибирає три твори для кожної з номінацій, а далі читачі бібліотек України голосують за обрані книжки.

Дніпровська Центральна міська бібліотека та дванадцять її філій взяли участь у третьому етапі книжкової премії «Еспресо. Вибір читачів 2020».  З 16 серпня до кінця листопада 2020 року у бібліотеках Дніпра читачі мали змогу віддати свій голос за ту чи іншу книгу, представлену у певній номінації.