28 Груд 2018
Віддалений гавкіт cобак

У четвер, 27 грудня у Центральній міській бібліотеці пройшов прем'єрний показ та обговорення документального фільму "Віддалений гавкіт cобак" данського режисера Сімона Леренга Вільмонта. Показ відбувся в рамках XV міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays.ua.

Фільм є продуктом спільного виробництва Данії, Швеции та Фінляндії. Він розповідає історію 10-річного Олега, який живе на Донеччині у селі Гнутове, на территорії бойових дій. 

- Фiльм  є важким, але водночас дуже глибоким, філософським. Також він є аполітичним. Автор, за його ж словами з численних інтерв’ю, не ставив собі завдання стати на сторону когось із ворогуючих сторін. Він прагнув показати обом сторонам, а також європейцям, як живуть люди, перш за все діти, на цій території. Фільм про дитинство у небезпечних умовах. - говорить модератор заходу  психолог, письменниця Ольга Рєпіна. 

"Віддалений гавкіт cобак" - отримав багато нагород і відзнак, зокрема першу нагороду Амстердамського документального кінофестивалю 2017 у номінації «Найкращий дебют». Фільм потрапив до 5 номінантів на «Найкращий європейський документальний фільм» премії Європейський кіноприз 2018. Кілька днів тому стало відомо, що фільм увійшов до 15 найкращих фільмів року за версією кіноакадемії "Оскар" і потрапив у шорт-лист цієї премії.

Протягом перегляду глядачі побачили на екрані різні ситуації - іноді страшні, іноді сумні, а іноді навіть веселі. І кожна з них викликала відповідну реакцію у залу. 

- Я вдячний організаторам за цей показ. Мені вже більше 75 років. Фільм нагадав мені моє дитинство, повоєнні роки, просте життя у важких умовах, але зі своїми радощами - поділився своїми враженнями один із глядачів. 

Фільм "Віддалений гавкіт cобак" на думку багатьох глядачів варто продовжувати демонструвати широкому загалу, тому що він дає розуміння того наскільки крихким є цей світ і наскільки важливими є мир та безпека для нормального дитинства. 

Тимофій Федорець