16 Січ 2019
Інтерактивна дошка від Генерального Консульства Німеччини

Зима - час див і час подарунків. 16 січня відбулась офіційна передача інтерактивної дошки від Генерального Консульства Федеративної Республіки Німеччина в місті Донецьк (тимчасово в м. Дніпро) в дар відділу документів іноземними мовами Дніпровської Центральної міської бібліотеки. Подарунок вручав особисто Генеральний Консул пан Вольфґанґ Мьоссінґер. 

В своєму вітальному слові він наголосив, що такий подарунок стане для бібліотеки і всього, що вона робить, новим поштовхом і безліччю нових можливостей для вивчення іноземних мов та організації різних заходів і ще раз підкреслив важливість співробітництва між нашими країнами і нашими інституціями. Від Дніпровської Центральної міської бібліотеки слово взяла заступник директора ДМКЗК ЦСПБ пані Наталя Шелест. А потім ми демонстрували здатності нашого подарунку тим, хто захотів розділити свято з нами. 

Голова Обласної спілки німців "Відергебурт" Володимир Райнберг представив сайт, який є спільним проектом німецької спільноти міста та відділом документів іноземними мовами. Тепер за адрескою https://bucherhause.wordpress.com/ можна погортати 7 старовинних німецьких книжок з фонду відділу і це ще тільки початок.

А потім за допомогою інтерактивної дошки ми дивились різдвяну казку про те, як юні художники із Станції юних техніків отримали змогу надрукувати свої малюнки в листівки і поздоровити воїнів АТО та поранених в госпіталі ( це спільний проект з відділом документів іноземними мовами за підтримки Генерального Консульства Федеративної Республіки Німеччина). Ми писали на інтерактивній дошці наші імена і намагались це зробити німецькою. Приймали участь і дорослі і дітлахи. З'ясувалось, що наша інтерактивна дошка може грати і всі охоче познайомились з мишенятком Круть ( а він цього разу говорив виключно німецькою), а потім грали в його гру і допомагали звіряткові зібрати іграшки. Оскільки наші гості вміли малювати, то ми заходились прикрашати дошку петриківським розписом і вийшло дуже гарно. Подивились добрий різдвяний мультик і теж вирішили дарувати подарунки. Діти подарили свої листівочки і мотаних янголятків всім присутнім, а Генеральний Консул Федеративної Республіки Німеччина перетворився на доброго Санта Клауса, що подарував дітлахам неймовірні футболочки на знак українсько-німецької дружби (і ми їх прочитали!), ручки та шийні шнурки, щоб не загубити ключі і флешки. Від наших друзів з Гете-Інституту в Україні діти отримали браслетики і солодощі. Для авторки виставки, що прикрашав стіни нашого Центру в нас знайшовся справжній Adventkalendar. Свято вдалось! Всі зрозуміли, що подарунок від Генерального Консульства Федеративної Республіки Німеччина потрапив в добрі руки і тепер буде радувати наших відвідувачів.

https://www.facebook.com/pg/inostrankadp/photos/?tab=album&album_id=2218818715033660