09 Лют 2019
«Лісова пісня»

Центральна міська бібліотека запрошує на перегляд художнього фільму "Лісова пісня".

Фільм створено за однойменною драмою-феєрією Лесі Українки в 1961 році режисером Віктором Івченко.

Сюжет фільму:

Молода пара на березі річки гортає книжку Лесі Українки «Лісова пісня». Читання переносить молодих людей на Полісся, де розгортається дія драми.

Гра сільського хлопця Лукаша на сопілці пробуджує від сну Мавку. Вони закохуються один в одного. Заради Лукаша Мавка йде зі свого лісового царства до людей. Мати Лукаша вороже ставиться до Мавки. За її наполяганням Лукаш одружується на вдовиці Килині, чим заподіює нестерпний біль Мавці, її забирає «Той, що в скалі сидить». Лісовик проклинає Лукаша за зраду і перетворює його на вовка.

Після смерті дядька Лева Лукаш-вовк блукає лісом, своїм криком повертає Мавку із забуття. Вона прощає Лукаша, і той знову стає людиною.

У пошуках зустрічі з Лукашем, Мавка приходить до нього додому, де зустрічається з Килиною, наривається на її прокляття і перетворюється на вербу. Додому повертається Лукаш, якого син Килини просить зіграти на дудці. Лунає мелодія, яка познайомила його з Мавкою. Дудка звучить голосом Мавки, а Килина вмовляє Лукаша зрубати вербу. Отримавши відмову, намагається зробити це сама. З'являється Перелесник і рятує Мавку.

Лукаш іде до лісу, де зустрічає привид Мавки. Лукаш нерухомо сидить під березою… Фінальні слова книги дочитує дівчина на березі, погладжуючи свого хлопця по голові.

Фільм озвучено українською мовою, але не реставровано.

Дата: 9 лютого (субота)

Час: 16:00

Адреса: вул. Воскресенська, 23, центр слов’янської культури і писемності, 6 поверх

Подробиці за телефоном: (056) 740-37-12

Вхід вільний!