07 Бер 2019
Видавництву «Фабула»

Щира вдячність від читачів Дніпровської Центральної бібліотеки Видавництву «Фабула» за чудові дарунки, якими поповнився фонд бібліотеки.

Гідель, Анрі

Коко Шанель / пер. з фр. О. Колесникова. – Харків: Видавництво «Ранок»: Фабула, 2018. – 320 с. – (Серія «Біографія століття»).

ISBN 978-617-09-3843-5

Один із найбільш відомих арт-критиків Франції — про жінку, яка створила не тільки нечувані моделі одягу, драпіровок, парфумів, прикрас, але й унікальний стиль, що вплинув на кращих дизайнерів XX і XXI століть. Книга Анрі Гіделя спирається на солідний фактичний матеріал: інтерв’ю із сучасниками, документи, публікації, втім, це не документальна оповідь, а добротний роман про Габрієль Шанель, ту саму «Коко», чий вік практично нікому не відомий…

Ріва, Марія

Життя Марлен Дітріх: у 2-х томах. – Том 1 / пер. з англ. О Татаренко. – Харків: Видавництво «Ранок»: Фабула, 2019. – 448 с.

ISBN 978-617-09-3867-1

Ріва, Марія

Життя Марлен Дітріх: у 2-х томах. – Том 2 / пер. з англ. О Татаренко. – Харків: Видавництво «Ранок»: Фабула, 2019. – 368 с.

ISBN 978-617-09-3868-8

Спогади Марії Ріва, дочки харизматичної зірки сцени та екрана Марлен Дітріх, шокували шанувальників актриси, чию славу протягом десятиліть підтримували не тільки її ролі в кіно, але також їдка дотепність, фантастична амбітність, неймовірна енергія та ореол бісексуальної містики. Велика Марлен оживає на цих сторінках у всіх своїх втіленнях: музи, матері, дружини, коханки, еталона голлівудської зірки, творця нових уявлень про красу та жіночність. Марія Ріва написала абсолютно чесну книгу, глибоку і багатопланову, насичену унікальними подробицями голлівудського життя, нічого не приховуючи і не прикрашаючи. Саме завдяки цьому «Життя Марлен Дітріх» вважається одним із кращих життєписів, що побачили світ наприкінці ХХ століття.

Ґолдстоун, Ненсі

Чотири королеви / пер. з англ. Н. Лазаревич. – Харків: Видавництво «Ранок»: Фабула, 2019. – 400 с. – (Серія «Біографія століття»).

ISBN 978-617-09-3898-5

Епоха хрестових походів і розквіту середньовічного лицарства, боротьби впливових феодалів і монархів, вірності слову і підступних зрад, амбіцій і кохання. Оповідь про життя чотирьох дочок графа Провансу, які отримали чудову освіту й виховання, а після одруження не залишились у тіні, а навпаки, дуже активно втручалися у політику, надихали своїх вінценосних чоловіків на подвиги і за потреби заступали їх, виховували наступників престолу і без перебільшення впливали на хід історії.
Книжка буде цікавою й корисною не лише для фахівців і любителів історії, а й для прихильників пригодницької літератури.