24 Квіт 2019
Повернуті з небуття: Іван Труба

Центральна міська біібліотека розпочинає новий проект «Повернуті з небуття»: курс лекцій з історії нашого міста. Цим проектом бібліотека  з партнерами (істориками, краєзнавцями, архітекторами, мистецтвознавцями) намагатимуться відродити колись відомі і знакові для нашого міста імена і події, що були на слуху у наших земляків у 18-20-му сторіччях.  Кожна з лекцій буде присвячена одному або  кільком діячам: архітекторам і спорудам, ними побудованими, градоначальникам і меценатам, вченим і культурним діячам, а також нашим землякам, що стали відомими за кордоном. Деякі з лекцій будуть присвячені культовим спорудам - як тим, що існують і дотепер, так і тим, що були зруйновані або так і залишилися в планах архітекторів.

24 квітня о 17:30 бібліотека запрошує на першу лекцію нового проекту: «Діячі Української Революції Придніпров'я: Іван Михайлович Труба - бути Українцем".

Від нашого лектора, історика і краєзнавця Юрія Пахоменкова і спеціально запрошеного гостя, відомого дніпровського краєзнавця і дослідника Миколи Чабана, ви дізнаєтесь про нелегку, але таку насичену подіями і зустрічами долю непересічної людини, яким був Іван Труба: про ранні роки і  становлення молодого Труби як особистості, про арешт і заслання, Катеринославський період і подальшу еміграцію за кордон, про жінок, дітей і конфлікти в його житті. Відвідувачів очікує приємний сюрприз – до нас в гості прийде онук Івана Труби Ярослав Матросов, який досліджує біографію та творчість діда.

Іва́н Миха́йлович Труба́ (9 вересня 1878—27серпня 1950) український письменник, перекладач, громадський і політичний діяч, інженер-технолог.  З 1907 по 1918 роки жив і працював в Катеринославі.

Дата: 24 квітня (середа)

Час: 17:30

Адреса: вул. Воскресенська, 23, лекційна зала, 3-й поверх

Телефон: (095) 234-00-82

Вхід вільний