17 Верес 2019
Кіно нос-стоп

Дніпровська Центральна міська бібліотека разом з Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA до Дня українського кіно, що відзначається щорічно у другу суботу вересня,  підготували показ сучасних українських документальних фільмів.

    Ви матимете змогу побачити наступні стрічки:

   1. "Ромська мрія"(2012 р.) -  це чотири історії про мешканців таборів Закарпаття. Дениса, Мирослава, Діану та Ренату вважають успішними в ромському середовищі, тож вони прагнуть бути взірцями. Цикл «Ромська мрія» – це дослідження українськими документалістами проблем ромів Закарпатської області.

   2. "Диксиленд"(2016р.) - хвилі Чорного моря розбиваються об пірс, сонце яскраве і небо блакитне. Дитячий оркестр Dixieland виконує марш. Учитель слухає. Здається, щастя триватиме вічно. Але дорослішання - невідворотнє. Раптом виявляється, що учитель - смертний, а в друга - свої плани на життя. Медалі й оркестрові інструменти виблискують на сонці, але кожна дитина має свою долю – з музикою чи без неї.

   3. "Укриття"(2016 р.) - історія зоозахисника і доґхантера, які стикаються в невидимій війні за визначення поняття людяності в країні, де громадяни занадто часто змушені діяти замість уряду.

   4. "Все палає"(2014 р.) - це не зовсім фільм про революцію, яка змінила Україну минулої зими. Радше, він показує загальний шаблон певного типу повстань – тих, що завершуються кровопролиттям. Спершу шляхетне прагнення свободи наражається на темну силу правителів-тиранів. Згодом, унаслідок сум’яття й хаосу, праведний народний гнів змінюється чистою люттю. Коли з’являються перші жертви з обох сторін, незалежно від того, наскільки білими чи чорними вони здаються сторонньому спостерігачеві, межа між добром і злом розмивається, якщо дивитися на неї з епіцентру битви. І, зрештою, все палає.

   5. "Трудний"(2007 р.) - у 2007 році, коли йшли зйомки цього фільму, кількість дітей-сиріт в Україні досягала 150 000 осіб. Інтернати були переповнені, а робота приватних дитячих центрів не регламентувалася законодавчою базою. У фільмі розказується про роботу дитячого денного притулку «Місто сонця», який існує в Донецьку з 2002 року і його вихованцях.

   6. "Нові герої"(2011 р.) - це три документальних фільми-портрети звичайних українців. У кожного з них своя історія, проте є й спільне – їхня боротьба з несправедливістю у країні сьогодні. Ці три розповіді про те, що перемогти несправедливість – можливо, якщо докласти зусиль, не боятися та не ламатися під тиском обставин. Про те, як звичайні люди з глибинок Сходу та Півдня України не дозволили системі загнати себе у безвихідь.

Ведуча Наталя Жебрик - регіональна координаторка "Docudays UA" на Січеславщині.

Крім того вас чекають анонси найбільш очікуваних  українських фільмів 2019 та 2020 років  та ретроспективний огляд найвідоміших стрічок, що вийшли в Україні за останні 5 років від письменника і мистецтвознавця Ярослава Трінчука.

Дата: 17 вересня (вівторок)

Час: 15:00

Адреса: вул. Воскресенська, 23, соціокультурний центр, 4 поверх

Вхід вільний.