04 Квіт 2015
Соняшник

 4 квітня на базі ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ МІСЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ, за підтримки Благодійного фонду "ВОЛОНТЕРИ СВІТУ", почала діяти програма психологічної допомоги переселенцям із зони антитерористичної операції (АТО) «СОНЯШНИК».  Саме у цей день відбулася перша зустріч волонтерів-психологів з даною категорією населення.

Безліч людей, які за вироком долі опинилися в зоні АТО, залишають майже усе, перш за все - своє колишнє життя, і переїжджають жити до інших регіонів України. Часто в повну невідомість, відчуваючи величезну кількість страхів. У зв’язку з цим на волонтера дивляться як на рятівника. Дніпропетровськ не став винятком. В області знайшли притулок тисячі вимушених переселенців, яким ні до кого звернутися за допомогою, які відчувають свою непотрібність і розгубленість. Тому мета проекту: надання саме такої підтримки, яка допомогла б людям адаптуватися у нашому  місті та області. «Ми не перші та не найкращі, ми хочемо допомогти людям, які потрапили у біду», – так говорить керівник та ініціатор проекту – Ольга Рєпіна. Вона психолог з величезним досвідом. До виникнення ідеї створення ПРОЕКТУ «СОНЯШНИК» привів її власний консультативний досвід, коли психологічна допомога знадобилася дівчині-переселенцю, і виявилося, що самостійно вона не змогла знайти шлях до покращення емоційного стану, а знайти консультанта було важко. Не дивлячись не величезну зайнятість по роботі (психолог працює у реабілітаційному центрі для дітей з особливими потребами), Ольга знаходить час для допомоги людям разом з молодими волонтерами-психологами та при підтримці Благодійного фонду «ВОЛОНТЕРИ СВІТУ». Ольга Рєпіна говорить, що команда проекту молода, енергійна, амбітна, альтруїстична, у кожного своя історія залучення до проекту. Але головне –  всі волонтери інтереси людей, які потрапили у біду, ставлять вище своїх. Мабуть такими і мають бути справжні психологи.

            Назва «СОНЯШНИК» обрана не випадково, швидко, одноголосно, хоча й інтуїтивно. СОНЯШНИК – символ Сонця, праці й достатку, сили і добробуту. Він – чи не найсильніший з рослин. Соняшник йде за Сонцем. Виходить, що наші волонтери і є тими самими Сонечками, за якими варто слідувати, і, які допоможуть не уникати проблем, а вирішити їх.

Зустріч відбувається кожної суботи об 11-00 на 5 поверсі у відділі документів з питань мистецтв Дніпропетровської Центральної міської бібліотеки за адресою – вул. Леніна, 23.

Важливою складовою проекту є надання переселенцям інформації про безкоштовні послуги та ресурси ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ МІСЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ, культурні заходи, які проходять у бібліотеці, літературно-музичні вечори, різноманітні курси та майстер-класи.

Зустрічі відбуваються кожної суботи об 11-00 на 5 поверсі у відділі мистецтв Центральної міської бібліотеки за адресою – вул. Леніна, 23.

Консультації психологів  за додатковим розкладом (див. у групі на facebook -Проект «Сонячник» (Sunflower) - психологічна допомога переселенцям)

Наталія Литвиненко