Курси української мови розпочалися в Центральній бібліотеці у березні 2014 року.

Мета проекту: навчальна програма має на меті прищепити слухачам курсів вміння і навички читати, писати і говорити українською мовою.
Місце проведення: лекційний зал (III поверх), відділ документів з питань мистецтв (V поверх), соціокультурний центр (IV  поверх).
Періодичність проведення:  щопонеділка, щосереди та щочетверга о 19:00 (з вересня). Серпень – канікули.
Цільова група проекту: користувачі бібліотеки.
Заходи: безкоштовні курси з української мови, курси підготовки до ЗНО з української мови та літератури,  огляди тематичної літератури.
Координатори проекту:  ГО "Український дім" та Дніпровська Центральна міська бібліотека
Докладніше за тел.: (056) 745-20-52
Запис на курси за тел.: (093) 535-51-76
E-mail: uamova.ua@gmail.com
https://www.facebook.com/groups/819826148037534/

Опис проекту: Безкоштовні курси української мови відбуваються під гаслом “Навчи друга розмовляти українською!”. Навіть у самому гаслі міститься позитивний заряд, позитивний сигнал. Це гасло засвідчує, що в кожного з нас є російськомовні друзі. Але ми не проводимо, на відміну від наших опонентів, розкольницьку лінію за мовною ознакою. Ми хочемо розширити кругозір наших друзів. Бо чим більше людина знає мов, тим вищий у неї рівень культури. На жаль, українська держава не сильно дбала 20 років про те, щоб громадяни України змогли опанувати українську мову, а нині навіть і невеликі здобутки в цій царині хоче згорнути. І в таких умовах функцію поширювача української мови та культури мусить узяти на себе громадянське суспільство. Тож ми виступаємо з ініціативою: «Навчи друга розмовляти українською!». Кожен із учасників Комітету і просто небайдужих патріотів може взяти шефство хоча б над одним своїм російськомовним другом і за рік навчити його розмовляти українською. А людина, яка вивчила українску мову, немов відкриває для себе новий світ: нову музику, нові книжки, нові кола спілкування.

Всеукраїнський проект стартував за ініціативи Всеукраїнського комітету захисту української мови та громадського діяча Олеся Донія.
Безкоштовні курси української мови вже об`єднали  13 міст України та понад 500 осіб (серед яких близько 40 - волонтери).
Програма розрахована на 36 академічних годин.

ПРОЕКТ РЕАЛІЗУЄТЬСЯ НА ВОЛОНТЕРСЬКИХ ЗАСАДАХ,  КУРСИ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Є БЕЗКОШТОВНИМИ!

Слухачі навчаться:

  • читати українською мовою відповідно до орфоепічних норм;
  • спілкуватися на теми, визначені тематичним планом;
  • розповідати українською мовою;
  • сприймати на слух і переказувати тексти;
  • писати під диктування слова, словосполучення і речення;
  • визначати частини мови і їх граматичні ознаки, правильно поєднувати (узгоджувати) частини мови, будувати прості і складні речення;
  • використовувати у спілкуванні пряму мову, заміняти її непрямою;
  • використовувати в усному мовленні різноманітні інтонаційні конструкції.