12 Верес 2013
ЦЕ НАШ З ТОБОЮ ДВІР: БУДИНКУ № 3 НА ЧЕРВОНОМУ КАМЕНІ – 30 РОКІВ!

Центральна бібліотека Ленінського району за підтримки Ленінської районної у місті  ради запрошують мешканців ж/м Червоний Камінь на Свято «Це наш с тобою двір», яке відбудеться 12 вересня 2013 р. о 15.30 на майданчику біля будинку Червоний Камінь, 3.

У вересні 2013 року виповнюються 30 років з часу заселення 16-поверхового житлового будинку КБ «Південне»  за адресою ж/м Червоний Камінь,3, де с першого дня працює бібліотека-філіал № 4. Спогадами про те, як будувалися та жили всі ці роки будинок і бібліотека, поділяться мешканець будинку Іван Новіков і завідуюча бібліотекою Софія Чебакова.  

Мешканців будинку привітає депутат Ленінської районної ради Наталія  Басова. Учасників свята очікує безліч сюрпризів та подарунків: краєзнавча вікторина, майданчик здоров’я, концерт у виконанні мещканців будинку та гостей свята, експрес-мініатюри «Розкажу про своїх сусідів ...», акція «Обери книгу в подарунок!» та багато інших цікавинок.

                Запрошуються мешканці будинку та всі бажаючі!

Контакти:

Чебакова С.С. – завідуюча бібліотекою - філіалом № 4, тел.: 778 - 95 – 15,  

web-сайт:  http://www.library4.dp.ua, e-mail:  dnipropetrovsk4@gmail.com

Данькевич Н.І. - координатор проекту «Це наш з тобою двір!», тел.: 778 - 73 – 93.

ДОВІДКА

Бібліотека-філія № 4 є осередком культурного і духовного спілкування жителів мікрорайону, посередником між органами місцевого самоврядування та населенням, інформаційним центром з різних питань. Бібліотека має екологічний напрямок в  роботі. Виховувати дбайливе ставлення до місця нашого проживання,  навколишнього середовища - одне з її головних завдань.

У листопаді 2012 р. бібліотека взяла участь у конкурсі Центру гуманістичних технологій АХАЛАР «Територія розвитку» (мета якого - активізація громад в Україні), представивши проект « Це наш з тобою двір!», стала одним з учасників семінару « Школа АХАЛАР: Я і громада» і зараз працює над реалізацією даного проекту.

Мета проекту: організувати свято двору, познайомити жителів з ​​історією їхнього будинку, розповісти про людей, які проживають поруч, представити бібліотеку. Т.ч. допомогти людям, які проживають в одному будинку краще пізнати  один одного , що , у свою чергу, сприятиме створенню доброзичливого , добросусідського мікроклімату і дружньої атмосфери в будинку, зміцненню толерантних відносин . Об'єднати мешканців будинку для благоустрою території, спонукати до подальшого спілкування , проведенню спільних культурно - дозвіллєвих заходів .

20 квітня 2013 р., у День охорони навколишнього середовища, бібліотека організувала акцію «Чистий двір», учасниками якої стали користувачі бібліотеки та мешканці будинку ж/м Червоний Камінь,3.  Для мешканців будинку, балкони яких виходять у дворики бібліотеки, учасниками акції проведено флешмоб « Сміття не кидати!», відео якого розміщено на Facebook. У внутрішньому дворику бібліотеки створено клумби, посаджені квіти. Спільні заходи з благоустрою дворика познайомили і потоваришували вже не один десяток наших читачів, які раніше не спілкувалися.  З кожним днем ​​до реалізації проекту долучається все більше учасників.

У рамках проекту «Це наш з тобою двір» був створений старт – проект «Бібліо-патіо на Червоному Камені, 3». Його мета: створити бібліо-патіо у другому внутрішньому дворику бібліотеки,  центральну частину якого займає скульптура «Юність» (дівчина з книгою в руці). Це розширить життєвий простір бібліотеки і буде зручним місцем відпочинку та спілкування з книгою у внутрішньому дворику бібліотеки. Бібліотека звернулася до представників соціально-відповідального бізнесу м. Дніпропетровська з проханням допомогти у придбанні столиків і стільців для бібліо-патіо.