11 Лист 2013
Разом скажемо суржику: «Ні!»

Неначе сама природа вітала дніпропетровців з Днем української писемності і мови! В парку ім.. Лазаря Глоби  погожим, сонячним днем  біля  виставок Центральної міської бібліотеки  було людно і гамірно.

«Невичерпне джерело української мови», - так  називалась виставка   справжніх книжкових скарбів, підготовлена працівниками інформаційно-бібліографічного відділу та читального залу бібліотеки.

Кожний гість цього заходу знайшов для себе щось цікаве: походження власного імені чи прізвища, словникове багатство, довідники для вивчення сучасної української мови. Адже, як сказав  ще Вольтер, «всі основні європейські мови можна вивчити за шість років, а свою рідну мову треба вивчати все життя».

Наша мова – це наче дзеркало, яке відображає наше життя. І тому дуже важливо розмовляти правильно, грамотно чи то українською, чи то російською, чи то будь-якою іншою мовою. З цією загальною думкою  погодилися і  творчі молоді літератори ,  і  відпочиваючі у парку сім’ї, і бібліотечні працівники.  Незвичайною ілюстрацією, що закликала не калічити мову, а говорити правильно,  став  цікавий буклет «Суржику- ні!», який отримали всі присутні.

Найцікавіша книга – та, що знаходиться унизу!

День української писемності і мови став ще однією нагодою для запрошення вивчати мову разом з  бібліотекою.

 

Зав. інформаційно-бібліографічним відділом Глоба Т.І.