11 Лист 2013
Свято молодої української літератури у Дніпропетровську

З нагоди Дня української писемності та мови 9 листопада 2013 року у Дніпропетровському міському парку Лазаря Глоби відбулося Свято молодої української літератури. За підтримки управління культури та мистецтв Дніпропетровської міської ради свято проводила Дніпропетровська Центральна міська бібліотека та міський сайт gorod.dp.ua.

Фестивальний майданчик парку заполонили шанувальники української мови та літератури і їм було з чим познайомитись на книжкових виставках та переглядах, які організувала Дніпропетровська Центральна міська бібліотека.

Головною подією Свята було відзначення фіналістів Всеукраїнського конкурсу творчої молоді «Літературна надія Дніпра – 2013».  Вели святкову програму голова журі конкурсу Наталія Дев´ятко і член журі Еліна Заржицька. Фіналістам була надана можливість прочитати свої твори дніпропетровцям.

Привітати фіналістів прийшла заступник начальника управління культури та мистецтв Дніпропетровської міської ради Майя Бойко, яка запевнила присутніх, що наступного року книга з кращими творами фіналістів конкурсу побачить світ. Оформлювати майбутню книгу зголосилися студенти Дніпропетровського театрально-художнього коледжу. Саме на святі група молодих художників зі своїм викладачем Діаною Самарською знайомилися з молодими літераторами, твори яких вони будуть ілюструвати.

Про своє бачення перебігу конкурсу, обрання фіналістів розповіли  члени журі Жанна Крижановська, Ольга Кай та Ольга Рєпіна.

Протягом трьох годин для відвідувачів свята лунали вірші, оповідання, українська музика, а молодь танцювала, фотографувалася і веселилася. Сприяли цьому чудові концертні номери студентів Дніпропетровського училища культури.