29 Лист 2013
Семінар "Екологія"

На базі бібліотеки-філіалу №4, яка працює за екологічним напрямком, для завідуючих структурними підрозділами Дніпропетровської ЦБС для дорослих відбувся семінар «Проблеми ХХІ століття: екологія, здоров’я, демографія». Завідуюча організаційно-методичним відділом Н.В.Ваганова надала змістовну консультацію «Екологоорієнтована діяльність публічної бібліотеки». Заступник директора ЦБС  Н.І.Мілкіна виступила за темою «Природно-техногенні загрози для населення і територій Дніпропетровської області». Інформаційне повідомлення «Демографічна реальність України» підготувала головний бібліотекар організаційно-методичного відділу С.В.Циркіна.

З накопиченим досвідом та досягненнями в роботі бібліотеки-філіалу №4 з питань екології присутніх ознайомили її працівники. Корисними та цікавими були виступи завідувачки С.С.Чебакової «Екологічне просвітництво як важлива складова діяльності публічної бібліотеки» та  провідних бібліотекарів Г.О.Сікун «Квіти – окраса нашого життя»: Робота гуртка «Конвалія» і Н.І. Данкевич «Використання інформаційних ресурсів Інтернету з питань екології, охорони навколишнього середовища». Провідний бібліотекар Л.І. Манзуренко, бібліотекар Н.В. Книш, та активна читачка О.С. Каврігіна презентували розгорнуту виставку літератури  «Любимо світ в якому живимо».  Тітієвька Вікторія, читачка бібліотеки, розповіла про захоплення фотографією та презентувала власну фотовиставку «Лунає музика із квітів акордами чарівної краси».

Досвідом роботи з партнерами поділилась провідний бібліотекар філіалу №9 О.М. Чорноморець, а завідувач бібліотекою-філіалом №2 Г.М. Сохацька  - з досвідом проведення екологічної акції в бібліотеці.

 

Протягом заходу активно використовувались інформаційні технології, всі виступи супроводжувались мультимедійним показом.

Головний бібліотекар організаційно-методичного відділу В.О.Боярунець представила методичні поради «Бібліотека і користувач: від здоров’я фізичного до здоров’я духовного».

На семінар були запрошені гості:

- представники громадського руху «ЕкоДніпр»:  голова Мальований Олексій та заступник голови Колосовська Любов. Вони ознайомили з діяльністю організації, та запропонували шляхи ефективного партнерства з бібліотеками. Початком такого партнерства стануть пункти прийому батарейок у бібліотеках-філіалах ЦБС;

- директорка  комунального позашкільного закладу станції юних натуралістів Т.В. Ступак та керівник гуртків М.В. Бухало, які підготували мультимедійну презентацію «Екологічна освіта – основа третього тисячоліття».