Вулицю Горького в місті Дніпро перейменовано на честь княгині Ольги (прибл. між 880 та 920 - 969), що правила Київською Руссю (945-960) як регент за малолітнього сина Святослава. 

Ольга - княгиня київська, дружина київського князя Ігоря Рюриковича. Після смерті чоловіка (944 р.) зійшла на київський престол. Мала єдиного (за літописом) сина Святослава та була фактичною правителькою Русі у 944-964 роках.

Ліквідувала древлянське племінне княжіння, упорядкувала збирання данини, організувавши по всій країні князівські погости і осередки судочинства. У зовнішній політиці підтримувала дружні стосунки з Візантією. У 946 (957) році відвідала Константинополь (Царград), де уклала угоду з імператором Костянтином VII Багрянородним і прийняла християнство. 

Завдяки шляху «з варяг у греки», який проходив через Київ по Дніпру, зростали багатство і могутність князів Русі. Коли утворився шлях «із варяг у греки», Монастирський острів став місцем тимчасового перепочинку перед тим, як поминути грізні та небезпечні дніпрові пороги. Під час поїздки у в Царград (Константинополь) на зустріч із візантійським імператором Костянтином VІІ Багрянородним на Монастирському острові зупинялась княгиня Ольга. Як стверджують деякі історики вона рятувалась на острові від бурі на Дніпрі.

У 964 року передала владу синові. Похована за християнським звичаєм. Канонізована католицькою і православною церквою як свята Ольга.
 
26 листопада 2015 року - рішенням міського голови № 897-р вулиця Горького в Центральному районі міста Дніпра перейменована на вулицю Княгині Ольги.